google adwords

google şirketinin reklam uygulaması. şirketler buraya reklam vererek. hizmet verdikleri alanlarla ilgilenen müşterilerini kendilerine çekerler. iyimi.com sitesi de bu reklamları yayınlayarak gelir elde eder.
google ın dünyanın en büyük değere sahip sitelerinden birisi olmasını sağlayan reklam sağlayıcısı.
temel mantık çok basit gibi görünse de aslında google ın bu işler için geliştirdiği en büyük reklam algoritması ve yapay zekası bulunmakta.

google üzerinde yaptığınız tüm aramalar google tarafından reklam filtrelerine takılır ve aradığınız şeyleri rasgele girdiğiniz bir haber sitesinin reklamında bile karşılaşabilmeniz çok büyük bir olasılıktır.

cep telefonlarında da aynı sistem olduğundan sizin ipniz ve yaptığınız aramalar baz alınarak tüketim ihtiyaçlarınız ve alışkanlıklarınız kısa süre içerisinde saptanıp google size özel reklamları karşınıza getirir.

tabiki reklam verenler için ücreti olduğundan google bu tıklanmalar üzerinden para kazanır.hatta sizin reklam için ayırdığınız banner (reklam tabelaları) sayesinde sizin para kazanmanıza olanak sağlar.aslında win-win durumu gibi düşünülse de google bu sayede çok büyük paralar kazanmaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler