gmail

pop3 veya ımap4 de destekleyen, hotmailden sonra dünyadaki free mail tahtını ele geçiren mail uygulaması, mail adı uzantısıdır. www.mail.google.com adresinden erişim sağlanabilir. mobil telefonların ve bilgisyarların mail applicationlarına sorunsuzca kurulabilir ve kullanılabilir. gelişmiş ve bir o kadar da kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.
arayüz bakımından en çok tercih ettiğim e-posta uygulamasıdır. diğer e-posta istemcileri gibi maillerde çok gecikmeler yaşatmaz, gönderdiğiniz anda posta karşı tarafa gider. sunucuları sağlamdır. ve de postanın karşı tarafa gitmediğini gelen alt sistem mesajlarıyla kontrol edebilirsiniz.
google'ın hizmete sunduğu ücretsiz mail alma - gönderme platformu.hotmail'in patlamasından sonra piyasaya sürülmüştür ve oldukça başarılı bir şekilde yoluna devam etmektedir.mobil uygulaması v.b. oldukça iyidir, size hiçbir sorun çıkarmaz, oldukça performanslıdır.web uygulaması ise eskisine göre az da olsa yavaşlamıştır ancak halen takır takır çalışmaktadır.
kendi adım ve soyadımla mail adresi alamadığım için kişisel mailimi hotmail'de kullanmaya mecbur kaldığım ama işte, evde her yerde severek kullandığım mail platformu/servis sağlayıcısı. yeni gelen güncelleme ile cıvıl cıvıl bıcır bıcır olan google takvim uygulaması ile birlikte vazgeçemediğimdir.
kanımca en güvenli e posta uygulamasıdır. çoğu kez diğer mail hesaplarımda hacklenme yaşasam da şuan hem youtubela senkronize olması hem güvenli olması hem hızlı çalışması hem de drive özelliğiyle beraber en sevdiğim mail.
geniş kitlelerce kullanılan mail uygulaması. sade arayüzü ve kolay kullanımı kendisini öne geçirmektedir. şuan en çok kullanılan mail uygulamalarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz herhalde. özellikle android tabanlı telefonların çok fazla olması bu uygulamanın da popülaritesini artırmıştır.
ilk çıktığı dönemde rakiplerinden çok daha fazla inbox kapasitesi vererek kullanıcı toplamaya çalışan mail servisi. öyle ki o dönem herkesin kullandığı hotmail ve yahoo 100 mb alan bile vermezken gmail 1 gb alan vererek büyük sükse yapmıştı. bugün bile bazı bulut depolama servislerinden bu miktarları bedavaya alamadığımızı düşünürsek baya büyük işmiş cidden.

ilk çıktığı günden beri sade arayüz ve hızlı kullanım gibi özelliklerini ön plana çıkaran gmail, bugün de hala bu özellikleri sağlamakta ve beğeni kazanmakta.
ücretsiz mail alma ve gönderme uygulamasıdır.android cihazlara mı özel yoksa ios tada aynımı bilmiyorum ama bazen mesajları çok geç alıp/gönderirken bazen çok hızlı bir şekilde saniyeler içinde de alabiliyor çok garip cidden
google in mail gönderme ve mail alma programıdır.yıllardır yahoo kullanırdım google ın tüm internet sektörüne yön vermesiyle birlikte çoğu kullanıcı gibi bende windowslive yahoo yerine artık gmaili tercih ediyorum.
drive özelliği büyük boyuttaki dosyaları göndermeye olanak sunuyor oldukça güzel bir özellik ve 2 3 yıl önce gelen mailleri gruplama özelliği sayesinde mailler daha anlaşılır ve okunması daha kolay hale geliyor.
gmail kullanmanın en güzel yanı size sunduğu geniş storage kapasitesinin yanında google çatısı altında tüm platformları tek bir hesap ile birleştirmesidir. böylece drive, maps, youtube, google plus vb. kullandığınız tüm google hesaplarınıza tek bir oturup açma ile erişebiliyorsunuz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler