gibson sg

ton fabrikası olmasının yanı sıra çekici ve bir o kadar da tehlikeli görünüme sahip gitar, gitarım. hatta gelmiş geçmiş en çekici ve tehlikeli görünüme sahip gitardır diyorum.

1961'de single cutaway les paul sg standart modeli çok satmadığı için, gibson firması, tamamen duygusal nedenlerle söz konusu modeli double cutaway hale getirmiştir. les paul bunları beğenmediğinden ve bu yüzden de isminin üzerinde olmasını istemediğinden gibson sg olarak isimlendirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. sg* ismi verilmesinin sebebi gibson firmasının o dönemde ürettiği tek katı gövdeli gitar olmasıdır.

ergonomik açıdan les paul'den daha hafiftir, fretboard'u da bir miktar daha incedir, bu sayede özellikle solo performansında bileğiniz daha az yorulur diyebilirim. hem les paul hem de sg sahibi biri olarak gerek kullanım rahatlığı, gerek sahne performansı açısından kesinlikle sg'yi öneririm. zaten bir kez denediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. hatta demek istediğimden çok daha fazlasını anlayacaksınız.*

ton açısından bakacak olursak da les paul'e kıyasla sert ve karanlık tonları daha iyi verir. ancak bu sertliğe rağmen isterseniz blues bile çalabilirsiniz. başta da dediğim gibi ton fabrikası bir ateş parçasıdır.

türkiye'de do-re music ve zuhal muzik'den temin edilebilir, do-re'den almayı düşünüyorsanız, mutlaka bayiye gidin, konuşun. internet mağazasında stok bilgisi güncel olmayabiliyor, ellerinde olmayabiliyor; ancak ilgililer ve sizin için getirtebiliyorlar, fiyatta da pazarlık yapabiliyorsunuz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler