general mobile

bir türk markası son dönemlerde çok popüler benim kullanım tecrubelerime gore gerçekten fiyatı bakımından işlemcisi olsun kamerası olsun ve çıktığı zaman google en son sürümü ile çıkıyor çok iyi her şeyi hemde türk markası olunca biraz da destek olmuş olursunuz .
az miktarda modeli olması hoşuma giden marka. evet piyasada eski modelleri vs. var ama aktif olarak sattıkları 3 model var şuan. ayrıca telefona kredi kartsız taksit de yapıyorlar. servis konusunda da kendilerini geliştiriyorlar diye biliyorum. ama şu var android one konusunda (düzenli güncelleme almak) kesinlikle disiplinli olmalılar. neden?

gerek servis, gerek taksit, gerek saf android gerek piyasası olan bir telefon olmasından dolayı şuan elimdeki telefon bozulsa gider gm 5 alırım. elimdeki telefon iphone se bu arada. yani kalite olarak dağlar kadar fark olmasına rağmen gm 5 alırım. bunun alternatifi olarak xiaomi redmi 4x var. özellik olarak gm 5’ten iyi ama şu var birincisi az bir fiyat farkı, ikincisi taksit olayı, üçüncü saf android, dördüncüsü ise servis olayı. nedeni nedir bilemem ama gm servis konusunda bana güven veriyor. işte bu sebeplerden dolayı gm piyasadan silinmek istemiyorsa şu maddelere dikkat etmeli:

1)salak saçma ve bol sayıda telefon çıkarmak yerine 2-3 tane telefonla yoluna devam etmeli. hatta 2 tane model bile yeterli. biri gm 6 biri gm 6 plus gibi. bu konuda şuan iyi zaten. bi’ aralar cıvıtmışlardı ama. telefon alacak adam gidip çok kafası karışmadan modeli seçebilmeli.

2) düzenli güncelleme dağıtmak. saf android ve güncelleme konusu ile geniş bir kitleye hitap edeceklerdir eminim.

3) taksit olayı kesinlikle devam etmeli. eminim bir çok kişi bu yüzden tercih ediyor ama reklamları çok az. ben yeni duydum bu olayı mesela.

4) servis konusunda biraz fedakar olmalılar. servisi iyi diye birkaç kez nam salsa bile güven kazanır. ki benim bildiğim kadarıyla bu konuda gayretliler.

5) fiyat konusunda kesinlike her zaman makul olmalılar. kalite algısını değiştirmek için tutup da üst düzey telefon çıkarmaya çalışmak onları bitirir. bizim milletimiz karizmaya çok önem verir. gm markası herkesin gözünde ucuz telefon markası. bunun da hakkını veriyor zaten. bu politikaya devam etmeliler. kendilerine başarılar diliyorum.
potansiyeli olan ama kronik sorunlarla kullanıcıları üzmüş firmadır.servis hizmeti biraz daha özenli olsa arayüz üzerine gerçekçi çalışmaları olsa.daha çok kullanıcının tercih edeceğini düşünüyorum.

google la anlaşmaları sonucu saf android telefon çıkarmaları ve fiyatlarının piyasının oldukça satılması kullanıcılarını en çok çeken nokta.

tasarım olarak gelişmeleri gereken noktalar oldukça fazla şuan için erken ama önümüzdeki 3-4 sene sonraki gelişmelerini uzaktan da olsa takip edeceğiz.

son çıkan telefonların arkalarının tırtıklı yüzey oluşunu bir türlü anlayamadım.fiyat gayet uygun gayet güzel telefonun neden o kadar kötü olabilir çözemedim.

iyi midir ?
eh işte diyelim
10 üzerinden 6 veriyorum.
çıkardığı discovery modelleriyle oldukça yüksek satışlara ulaşmıştır ancak malzeme kalitesi hakkında olumlu bir şey söyleyemeyeceğim çünkü kullanan insanlar arasında problem yaşayan çok oldu.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler