general mobile gm5 plus

1 yıldır kullandığım cep telefonumun modeli.donanım olarak şimdiye kadar hiç bir sıkıntısını yaşamadım. malzeme kalitesi olarak, daha büyük markaların ürünlerinden biraz daha kötü fakat az paraya düzgün ve stabil çalışan bir telefon edinmek isterseniz bence çok doğru bir seçim olacaktır.
geçen hafta annemin eskiyen telefonunu emekliye ayırıp yerine aldığım telefon. diyat performans oranı insanı üzecek seviyelerde değil. tasarım konusunda da orta seviyelerde. ancak kutusundan çıkan kulaklık harika iş çıkarıyor.
aldığımın 6. günü mavi ekran verip kapanan telefon.

neyse verdim servise değişim istedim. anakartı değiştirip yollamışlar. dedim siz hayırdır verdim bunları tüketici hakem heyetine; ki bu kısım çok hüzünlü, bir sene sonra değişim kararı verdi hakem heyeti.
hemen sıfır ürün yolladılar. anneme verdim yaklaşık 1 aydır o kullanıyor. şimdilik tek sıkıntısı telefonu uzun süre kurcaladığınızda ya da şarjdayken aşırı ısınması. yani az biraz zorlasanız yumurta falan pişirir.
son söz olarak teoride çok iyi telefon fakat pratikte ağır batırmışlar.
1.000 türk lirası civarına alınabilecek en iyi telefondur. yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım ve daha en ufak bir sıkıntısını görmedim. gerek oyun performansı gerekse arayüz ve surf performansı gayet yerindedir. kamerası çok çok iyi olmasa da iş görür. kulaklığı ise tam bir efsanedir. ayrıca şarjı çok aktif kullanmama rağmen iyi denilebilecek seviyelerde gitmekte ve %0 - %100 dolma seviyesine 1 saatten kısa sürede ulaşılabilmekte hızlı şarj özelliğiyle.
teknoloji konusunda benim gibi şanslı iseniz, ısınma, ince ekran çerçevesinin atması, şarj kablosunun erimesi gibi nadir veya yoğun kronik problemleri yaşamazsanız parasının hakkını misli ile veren bir telefondur. yaklaşık 6 aydır, gerek fiziksel (ince ekran koruma filmi bile kullanmıyorum), gerek yazılımsal olarak cihazları çok hor kullanan, gaddarlık yapan bir insan olan bana ısrarla dayanmaktadır kendisi. "shadow fight 3" gibi daha dün çıkmış oyunlarda bile gıkını çıkartmıyor. tabi bu telefon biraz kumar. bunca insan bu kadar problemi boşuna yaşıyor olamaz.

yalnız şunu belirtmek isterim, benim kadar şanslı olsanız bile telefonun kenar malzemesinin kalitesizliği istenmeyen sonuçlar doğuruyor. ufak bir darbe sonucunda gözle görülür çizik, sıyrık hatta göçükler oluşabiliyor. telefonun en problemli kısmı malzeme kalitesi olduğu için kesinlikle korumasız, dikkatsiz kullanmamak lazım.
nerdeyse 2 yıldır kullandığım 1 kere servise giden ancak 3 gün içerisinde geri dönen kullanıcı ve cep dostu telefon.
ben 999 tl ye aldım.benden sonra alanlar 1200'e fln aldılar.
en önemli özelliği son dönem gm telefonlarında olan en güncel android versiyonu alması.
benle beraber çevremde 5-6 kişi kullanıyor.
kronik sorun yaşayan görmedim.arada ufak sorunlar oluyor tabi ama çözümsüz değil.
bu telefondan sonra çıkan general mobile telefonlar hala bu telefondan geride bence.
bire bir karşılaştırmada bazı özelliklerin bu telefona göre düşük olduğunu görürsünüz.
general mobile'nin en iyi telefonları arasına rahatlıkla girmiştir bence.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler