general mobile discovery

ilk çıktığı zamanlar piyasanın amiral gemilerinden biriydi 1.2 gh işlemci gücü 8mp kamera o zamnlar için çok iyi özellikler olarak sayılabilirdi ,üstelik muadili olan amiral gemileri 2000 civarı fiyata satılırken gm discovery 1000-1100 tl arasındaydı ve o zamanlar türkiyede kullanımı artmış ve hatta patlamıştı
ilk modeli çıktığı zaman araya araya zorla bulup bir tane edinmiş ve nefret ettiğim "akıllı telefon" dünyasına adım atmıştım. uzunca bir süre "telefonlara para vereceğime bilgisayar alırım" demiş ve uzak durmuştum ama fiyatı uygun ve performansı da çok kötü değil diye her yerde duyunca dayanamadım.

telefonu alır almaz ilk yaptığım üzerine bir web server kurup wordpress çalıştırmak ve port vs. ayarları yapıp, telefonun hayranlarının kurduğu facebook grubuna "buyrun bağlanın, test ediyorum" demek olmuştu. cayır cayır çalıştığını görünce de "iyiymiş" diyip çürüyene kadar kullandım. aslında hala çalışıyor ama kamerasını kendi merakımdan tornavida ile sökmeye çalışıp kırdığımdan işlevini yitirdi.

bir dönem hemen herkesin elinde bir tane görebiliyorduk. ve insanlara facebook ve instagram'a elinizdeki cihazın 5'te 1'i fiyatlı cihazla da girebiliyorsunuz dedirtmiştir. ha malzeme kalitesi vs. tartışılır tabii. ama adam akıllı kullanırsanız, orjinal şarj aleti ile şarj edip kablosunu cart curt koparır gibi takıp çıkarmazsanız taş gibi telefon.

beni en şaşırtan olayı ise içerisindeki fm radyoyu vergiden kaçmak için gizlemeleri olmuştu sanırım. çok zekice bir hareket gerçekten.
şu an piyasadaki telefonlarla başa çıkabilecek gücü olmayan telefon. zamanına göre orta sınıf kalitede ve ucuzdu yani iyi bir telefonda ülkemizde de sahibi çoktu. ancak burada üretilmesi sebebiyle diğer telefonlara göre az tercih edilmişti.
ilk çıktığı zaman fiyat olarak cok uygun olmasi ve sagladigi donanım özellikleri ile cok tutulan bir telefon olmasina karsin sonraki modellerde benzer potansiyeli yakalayamadı. kronik olarak hemen her kullanicinin sarj girisi bozuldu 4 gb hafiza sorunundan dolayı telefon uzun süre kullanilamadi dolayısıyla alışkanlık yapamadi. halbuki bir samsung iphone alışkanlık yapabiliyor markaya sadık müşteri kitlesi oluşturuyor boyle ufaj tefek hatalar yüzünden musteri kaybetti.
cinde gionne markasının ülkemizde temsil sekli olarakda bilinir
telefonu alırken fiyatından anlamalıydık beklentimizi karşılamayacağını ama düşünemedik.telefon aldığımızdan kullananvar.com beri hiçbir zaman yeterli performans göstermedi ve sonunda değiştirmek zorunda kaldık şuan evde bir çekmecede atılmış halde duruyor.almayın aldırmayın.
bence çıktığı dönemin en iyi fiyat performans telefonudur.
bu telefonun çıkması ve herkesin eline düşmesiyle birlikte yeni dönem çıkan telefonlar fiyat ve özelliklerini bu telefona göre düzenlemek zorunda kaldılar bence.
çünkü piyasanın baya altında olan fiyatıyla çok sattı.
diğerleride mecbur o fiyatlara çekmek durumunda kaldı yeni çıkan telefonlarını.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler