general mobile discovery

piyasaya çıktığı zaman itibariyle özellik olarak amiral gemisi denilen bir çok telefondan iyi olan, kullanılan malzeme ve işçilik olarak sınıfta kalan narin akıllı telefon. 2 sene kadar kullanmıştım, cebimde ekranı kırıldıktan sonra yerini samsung galaxy j7 ye bıraktı.
2013 yılında general mobile firmasının ilk etapta 4gb dahili hafızalı sürümünü piyasaya sürdüğü, dönemin samsung galaxy s3 markasının muadili bir telefondu. samsung' a göre fiyatı oldukça ucuz olmasından kaynaklı olarak çok tutulmuştu. neredeyse 3 ayda bir yeni güncellemesi yayınlandı. kendisinden sonra 16gb dahili hafızalı sürümü piyasaya sürüldü.
3 sene kadar kullandım. olumsuz olarak; oyun oynamaya çalışırsanız şarj tüketimi neredeyse üç katına çıkar ve çabuk ısınır. sağ tarafında bulunan ekranı açma tuşu çabuk bozulabilir; kırılma, içine girme vb. şekilde. şarj soketi kullanıcıdan bağımsız zamanla deformasyona uğrayıp bozulabilir. olumlu olarak; normal şartlarda şarj tüketimi iyidir. 3 sene boyunca sağ tarafında oluşan problem harici tamire, servise gitmedi. fiyat ve kullanımı ilişki açısından iyi bir telefon.
kardeşim yaklaşık 2 sene bu telefonu kullandı.tam bir fiyat performans telefonu olmasına karşın oldukça kalitesiz bir telefondu.en azından 5 kere şarj almadığı için (şarj girişi bozuldu, kronik bir sorunmuş.) tamir ettirmek zorunda kaldık.ama performansına bakarsak oldukça iyiydi, zamanının oyunlarını, uygulamalarını oldukça sorunsuz bir şekilde çalıştırıyordu.
şirketin bildigim kadariyla ilk akilli telefon modeliydi ve f/p oranı ideal olduğu için çok rağbet gördü. o dönem tam fiyat/performans canavarı olarak görülüyordu ve fakir iphone'u lakabını almış emektar allahın cezası telefonum. genel sıkıntısı soket sorunuydu.

uzun bir aradan sonra gelen sözde sistem hızlandırması isimli güncelleme bende planned obsolescence şüphesi bırakmıştı.
dünya üzerinde üretilmiş en berbat android telefondur. kendisini 1 yıl kullandım o kadar iflah ettim ki elimden çıkardığımda aç doyuracağım diye adak adadım.
sürekli şarj soketinin bozulması, belli bir kullanımdan sonra artık uygulama yükleyememe gibi kronik sorunları söz konusu. ben en çok şarj soketinden çektim yaklaşık 6 ayda 7-8 kere bozuldu.
ilk çıkan modelinin 16gb olanını halen daha kullanıyorum. bu zamana kadar bozulmamasının en büyük nedenlerinden biri kendi orijinal şarj kablosunu kullanmamış olmamdır. zira, kendi kablosu ile kendi şarj ucunu bozabiliyorsunuz. samsung'a ait herhangi bir şarj cihazını kullanırsanız sorun kalmıyor. bunun haricinde günümüz uygulamalarının yeni android versiyonları istemesi nedeniyle bir çok noktada geri kalmaktadır.
- 1,2 ghz 4 çekirdekli işlemci
- 1 gb ram
- 8 mp kamera
- android 4,2 özelliklerine sahiptir general mobile,in amiral olarak çıkardığı telefondur. fiyatı samsunga göre çok daha uygundur . soketinde sorun yaşadım bir dönem hemen elimden çıkardım zaten telefonu soket girişleri sürekli bozuluyormuş bu telefonun ayrıca şarj da yavaş oluyordu bundan dolayı. şarj tüketimi iyi ama
arkadaşın elinde görmüştüm.pek kasması yoktu ama zamanla dokunmatiğinde ve şarj girişinde sıkıntı olduğu için bırakmak zorunda kalmıştı.yoksa her açıdan yeterli bir telefondu.benim telefonumun wi-fi'ı algılayamadığı yerde o youtube dan video izliyordu.yani wi-fi çekiş gücü iyi bir telefondu.bu telefondan aklımda kalanlar bunlar.şimdi tabi daha iyi alternatifleri var.
piyasananın altını üstüne getiren model.

o dönem herkesin elinde görmek mümkündü bu telefonu. ortalıkta fakir iphone'u diye dolanıyordu adı. bildiğim kadarıylada 2 milyon satış rakamına ulaşmış türkiye'de. bu rakam muazzam yüksek bi rakam.

telefon başta tam bir fiyat-performans canavarı olarak görülsede zamanla ucuz etin yahnisi yenmez sözünü hatırlattı bize.
isyanettirdi.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler