geforce gtx1080

asus un ürettiği modelini şiddetl tavsiye ederim;

asus geforce gtx1080; rog strıx gamıng 8gb gddr5x 256bit dx12 nvıdıa özelliklerine sahip.

fiyat bandı 3500 seviyelerinde. kartın çıkış tarihi epey zaman almasına rağmen güncel geçerliliğini hala yitirmemiş olması mimarisinin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. fiyatı çıktığı günden beri düşmek bilmiyor.
nvidia'nın ürettiği şu ana kadar çıkmış en güçlü ekran kartlarından biri.bunu alıp 3 sene boyunca yeni çıkan tüm oyunları yüksek seviyede rahatlıkla oynayabilirsiniz.tek sorunu fiyatı.ancak bir kere alıp yıllarca kullanılmak isteniyorsa bu ekran kartına bakılmalıdır.
gtx 1080 alcaksanız en son bakmanız gereken şey markalardır.tüm firmalar gpuyu nvidia dan almaktadır.ve nvidia nın verdiği gpular kilitlidir ocye çokaz izin verir.50 mh için 1000 lira fazla vermeye kesinlikle değmez.bundan dolayı galax gibi markaları şiddetle tavsiye ederim.
sanal madenciler yüzünden bir dönem piyasada para verseniz bile bulamayacağınız ekran kartı.o kadar çok sitem edildi ki stoklar hakkında yurtdışından getirenler bile olmuştu ilk çıktığı dönemde şuan piyasada bulunabilirlik konusunda en azından belli bir noktaya gelmiş.

asus saphire galax benim tercih sebebimdir.hiçbir zaman sıkıntı yaratmamıştır.para söz konusu değilse performansı baz alıyorsanız evga tercihini bir kenara koymanızı öneririm.
fiyatı dudak uçuklatan ekran kartıdır.
eğer yüksek grafikte oyun oynamaktan zevk alıyorum ve param var kardeşim diyorsanız alın bu ekran kartını.
parası olmayan alamaz zaten 3000 tl ortalama fiyatı var.
ayrıca bitcoin mining yapmak isteyenlerde bu ekran kartına göz atsınlar, sağlam iş görür.
nvidia'nın 1080'in de dahil olduğu yeni nesil ekran kartları, öncekilere nazaran çok daha yüksek performans veriyor mining konusunda. hal böyle olunca mining'ci tayfa kapıştı 1080'leri ve 1070'leri. zaten yüksek olan fiyatları iyice uçtu, stoklar boşaldı falan derken millet bunlara odaklandı.

halbuki çok büyük bir performans kazanımı sağlayan, devrimsel demeyeyim ama oyuncu donanımı piyasasını çok ağır domine eden bir kart gtx1080. zaten gelmeden önce hakkında bu kadar beklenti oluşan bir ekran kartı uzun süredir görmemiştik. o beklentiyi de boşa çıkarmadı hem performansıyla, hem teknolojisiyle.
4k oyun tandanslı bir karttır. bu kartı alıp 1080p ve hatta 2k çözünürlüklerde oyun oynamak, israftır, büyük bir tüketici hatasıdır, yapılmaması gerekir. malum ülkemiz oyun monitörlerinde 1080p üzeri çözünürlüklere daha alışamadı bile. yani 4k kaliteli bir ekran almak şu an kolay değil.

en mantıklı çözüm (en azından ülkemizde) maksimum 2k çözünürlük beklentisi ve ortalama 1080p, ultra-high ayarlarda 60 ve üzeri fps verecek bir sisteme sahip olmaktır. bunu da geforce gtx 1070 ile çok rahat sağlarsınız.

kısacası "benim param var, bunu da alırım, 4k ekran da alırım, tek amacım da oyun oynamak" diyorsanız alın. "bunu alırım, 1080p ya da 2k oyun oynarım " diyorsanız, hata yapıyorsunuz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler