geforce gtx 970

evimdeki bilgisayarda 1 adet evga firmasına ait olan 4gb superclock acx 2.0 versiyonuna sahip olduğum ekran kartı.

9xx serisi ilk çıktığı zamanlarda çok pahalıydı ama 10xx serisi çıkınca nispeten ucuzlamıştı. tabii bir de coil whine(bobin vızıltısı diyebiliriz) denen zımbırtı mevcuttu fiyatının ucuzlamasında.

şahsen ben coil whine'ı hiç dert etmedim. zira karta hiçbir zararı olmadığını 2 senelik deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim. ha sesi rahatsız eder mi diyorsanız coil whine karta yüklenince duyulabilen bir ses. zaten o sesten önce fanlar deli gibi çalışmaya başlayınca coil whine falan vız geliyor(kaldı ki ben kulaklık kullanıyorum ses mes hak getire).

performans olarak elbette üst segmentteki kartlarla boy ölçüşemez ama sizi asla yarı yolda da bırakmaz. pek çok aaa rated oyunları ultra olmasa da high/medium ayarlarda kasmadan oynarsınız. ki ben anti-aliasing hariç pek çok ayarı ultra'da 60+ fps'de rahat rahat oynuyorum. bu noktada hem kartın 4gb olması hem de 256bit bellek bant genişliğine sahip olması güncel oyunlarda bile oldukça efektif sonuçlar sağlıyor.

işlemci olarak ben amd fx 8350 kullanıyorum. çok kötü değil ama imkanınız varsa mutlaka intel işlemciyle birlikte kullanmaya çalışın. pişman olmazsınız.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler