fujifilm instax mini 9

hollywood effect ile ülkemiz bünyelerinde yer edinen anında baskılı fotoğrafı kullanıcılarına sunan üründür kendileri. geniş renk yelpazesi ile fotoğraf makinelerinde ilk bakılan donanım özelliklerinin yerini tasarım olarak değiştirmiş modeldir aynı zamanda. iki yıl önce kız arkadaşıma hediye olarak aldım ve bu süre boyunca bilfiil kullandık. fazla parlak flaşı yüzünden gece çekimleri genelde far görmüş tavşan modunda samimi anılar ortaya çıkarıyor. otomatik mod belirleme sayesinde ışığı ölçerek hangi modda çekim yapmanız gerektiğini söylüyor ve kullanım kolaylığı sunuyor. her ne kadar günümüz instagram fenomenleri metalaştırsa da özgün (fotoğraf içinde fotoğraf vb.) fotoğrafların cüzdanlarda saklanabileceği hoş bir anı biriktirme makinesi...
hazır noel'di yılbaşıydı gelirken instax kullananlara bir öneri: ağaç süslüyorsanız süs yerine çektiğiniz fotoğrafları asın. bir ara böyle bir geleneğimiz varken yıl boyunca çektiğimiz fotoğraflardan seçip ağaca süs olarak asıyorduk. hem ağacın varlığını daha anlamlı hale getiriyor hem de yılın sonuna yaklaşırken küçük bir anı derlemesi gibi oluyor. minik duygusallıklar yaşayabilir, instax'ınızın pahalı kartuşlarına verdiğiniz paraya değdiğini düşünebilirsiniz. kabul edelim pahalı o kartuşlar çünkü.
klasik poloroid kameraların modern torunu gibidir. rengarenk, küçük ve kullanışlıdır. filmleri türkiyede biraz pahalı olsa da amazon üzerinden son derece uygun fiyatlarla alınması mümkündür. filmleri 10'lu paketler halinde satılır. ilk başlarda filmlerin zamanla renk kalitesinin ışık gördükçe kağıdın vb. bozulacağını düşünüyordu ama 3 sene önce çekilen fotograflar hala ilk günkü gibi durmaktadır. fotografçılık ile ilgileniyorsanız değişik bir alet kenarda dursun arada gerekir diye alınıp kullanılabilir.
görüntüsü çok şık ve kullanışı çok kolay olan fotoğraf makinesi. ortama göre ışık dengesini ayarlar. arkadaşlarınızla şipşak şekilde hatıra fotoğrafı çektirebilir ve ömür boyu cüzdanınızda saklayabilirsiniz. çirkin olanları bile güzel gösterebilme özelliğine sahiptir. :) bu güzel makinenin tek kötü yanı filmlerinin çok pahalı olmasıdır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler