fortnite battle royal

playerunknown's battlegrounds adlı oyuna benzerliğiyle dikkat çeken ücretsiz oyun. grafik olarak iki oyun birbirine benzemese de (fortnite daha arcade) mantık olarak aynı oyunlar.

oyunda temel amacınız hayatta kalmak.bir haritaya 100 kişi iniyor ve eşyalar (kask, zırh, silah, mermi v.b.) toplayarak rakiplerini avlamaya çalışıyor.playerunknown's battlegrounds a ek olarak ise oyunda evleri v.b. kırabiliyor, yollar v.b. inşa edebiliyorsunuz.
unreal engine'in yapımcılarından pubg tarzı bir oyun. her oyun 15 dakika civarı sürüyor. 100 kişi bir adaya gökten bırakılıyorsunuz. ada çok büyük ve çeşitleri binalar mevcut. binaların içinde silahlar ve cephaneler var. bunlar ile birbirinizi öldürüp en sona kalmaya yani birinci olmaya çalışıyorsunuz.

oyunun grafikleri gerçekten çok güzel. sistemi zayıf olanların ayarları biraz kısması gerekebilir. bu konuda çok fazla ayar seçeneği sunmuşlar.

oyun henüz beta olmasına ve çıkalı 1 ay olmasına rağmen 20 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. twitch'te ise zaman zaman pubg'den daha çok yayını olabiliyor. 1 yıl içinde pubg'den buraya bayağı çok oyuncu çekecek gibi görünüyor.
bedava pubg.

bedava olunca, her türlü insan evladını da görebiliyorsunuz. oyundan beklentinizi de düşük tutuyorsunuz. ama gerçekten de öyle değil.

çünkü pubg gibi sistemi yorabilecek grafikleri yok. pubg gibi detaylarla uğraşmanızı gerektirecek oyun içi dinamikler yok. rahat ve şık.

örneğin dürbün olayı yok. grafikler oldukça cartoonvâri.

yaklaşık 1 ay oynadım. 1 ay sonunda da bu tür oyunların bir kısır döngüye döndüğünü düşündüğüm için bıraktım.
anlamadığım şekilde tüm youtuberların bedava pubg diye reklamını yaptığı oyun.

oyunun görselliği daha çok hoşuma gitti ve oynanış açısından daha eğlenceli. pubg gibi çok ciddi değil, zaten balon takılı otobüsten atlamanızda ayrı zevkli oluyor. bilgisayar gereksinimi açısından daha da rahat edersiniz, pubg'de oluşan kasmaların hiçbiri olmuyor oyunda. ben sevdim bu oyunu sizde seversiniz bence.
bedava pubg veya direkt pubg çakması diyebileceğimiz oyundur. ancak pubg de battle royale'i ilk çıkartan oyun mudur? değildir.

oyunun en önemli özelliği / farklılığı inşa etme (build) özelliği vermesi. bu nedenle oyun pubg'den çok daha eğlenceli olabiliyor. merdivenlerle stairway to heaven inşa edebilirken, duvar ile kendinizi koruyacak siperi oluşturabilirsiniz, yaratıcılığınızı kullanarak tuzaklar hazırlayabilirsiniz. 3 çeşit maddeden bu inşa olayını gerçekleştirebiliyorsunuz : tahta, tuğla, çelik. hammadeyi de lootlardan veya neredeyse hemen her şeyi yıkabilen elinizdeki kazma ile toplayabiliyorsunuz.

en eğlenceli battle royale oyunu diyebilirim kendimce ancak pubg teknik anlamda ve loot çeşitliliği bakımından çok daha önde. battle royale tarzını seviyor muyum diye fortnite denenip, sardıysa pubg alınmalı kanısındayım. hala alacağı çok yol var. geçenlerde oyunu geliştirmek adına kullanıcı anketi gönderdiler, yani yapımcı epic games de eksiklerinin farkında ve geliştirmek için çabalayacaklarını da görebiliriz.
ucuz etin yahnisi hesabı, bedava olduğu için hile kullananlardan doğru düzgün oynayamayacağınız, keyif almayacağınız, genel bilinen adıyla "fakir pubg'si".

esasen oyun güzel, eğlenceli ve renkli grafikleri sevenler için çok iyi ancak bu hile işi çok can sıkıyor ve insanın açıp oynayası gelmiyor.

benim gibi oyunda ciddiyet veya gerçekliğe yakınlık arayan biri değilseniz, ön yargılı olmayıp şans verebilirsiniz.
bu oyun çıktığında çok sevinmiştim doğrusu. oyunun görselleri çok hoşuma gidiyor. bi kere oyun ücretsiz ve görüntüsü bunaltmıyor diğer oyunlar gibi.
ayrıca oyunun birkaç mantığı oyunu daha eğlenceli kılıyor. örneğin paraşütü olan uçan bi otobüsten adaya atlamak gibi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler