ford mondeo

ford markasının high class otomobil modelidir. ford transit'lerin motorunun bu arabada kullanıldığına dair rivayetler vardır. bugün çok eski modeli bile airmatic klima, led lambalar, pek çok hava yastığı, ısıtmalı ve elektrikli koltuğa sahiptir. bu araçlarda far ayarı yoktur çünkü kendisi farı yüksekliğe göre otomatik olarak ayarlar. bu teknoloji sanırım ilk ford mondeo ile çıkmıştır.
ford'un d segmenti otomobili. ülkemizde segmentine göre uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. uzun süre çok sattığı için ikinci el arzında biraz bolluk var tabii.

düşük motor seçeneklerinde oldukça başarısızdır ve performansı büyük hayal kırıklığıdır. bunun bilincinde olan ford aynı şekilde beklenmeyecek kadar yüksek performanslı motor seçenekleri de sunmuştur. 2.5 litre 220 beygirlik motorlu modeliyle "şaka makinesi" diye tabir edilen kategoriye girer mesela. bu özellikle 2000'lerin sonundaki kasalarda görülen ilginç bir durumdur.
arka tarafını, chp'nin eski genel başkanı deniz baykal'a benzeten insan sayısının hiç de az olmadığı, koç'un 1.6 dizel otomatik modellerini türkiye'ye getirmediği, ya 1.6 dizel düz vites ya da 2.0 dizel otomatik vites olarak alabileceğiniz, eğer 1.6 dizel otomatiği getirilirse d segmentteki volkswagen passat'ın egemenliğini yıkabilecek güzel otomobil.
uzun tipli konforlu bir araçtır.sınıfına göre gayet iyi fakat passattan kesinlikler sonra gelir.bu tip araçlar genellikle boyutuyla park sorunu cıkartır fakat dediğim gibi konforludur da.ucuz bir makam aracı denilebilir. ikinci elleri patates olur.
rakibi olan alman arabalarına göre ses yalıtımı berbattır. yol tutuşu iyi ve ağır bir araba olsa da o ses yalıtımı araçtan soğumam için yegane sebep olmuştur. boyutu ve heybetli duruşu bir çok insan tarafından tercih edilme sebebidir.
sağlamlığı, yol tutuşu, hızlı kalkışı ve güçlü motoru ile kesinlikle tam bir amerikan olduğunu hissettirir. bu aracı passatla karşılaştırdığımda pek bir artısını bulamama rağmen insanlar her zaman passat der.

çok yakar, çok çok çok da kaçar. konforludur. iç tasarımının benzer sınıftaki araçlara göre çok artısı olmasa da güzeldir. passat alacak param olsa gider mondeo'ya basarım.
2002 öncesi motorlar için sanayilerde usta bulmanin zor olduğu modeldir. isciligi zor ve zahmetli oldugu icin bakimi cok da pahaliya mal olur geçenlerde avmden çıkarken onumdeki 98 kasa mondeonin frenlerinin patlaması sonucu araci iterek çıkardık. yoksa uzerimize dusecekti. bakimsiz her aracta her zaman sorun cikabiliyor.
2004 kasasindam sonra şahsen görüntü ve ozellik olarak cok begendigim bir araçtır
ici cok ferah ve ford hicbir zaman ozellikten kacmaz mondeoda

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler