fizy

türkiyede turkcell bünyesinde bulunan müzik platformudur. pazar payı rakiplerine göre her geçen gün artmaktadır. yönetim, müzik için harcanan paranın ülke içinde kalması adına bu uygulamayı kullanıma teşvik etme çalışmaları bulunmaktadır. turkcell müşterilerine özel olarak kullanım esnasında klip izlemeleri dahil internetten yememektedir. yabancı şarkı repertuarı rakiplerine göre geride kalsa da yerli şarkılarda arşivleri çok geniştir. hem online hem de offline dinleme özelliği ile her yerde kaliteli ve istediğim müziği dinleyebiliyorum. tavsiye ederim.
turkcell'in ekosisteminde bulundurduğu uygulamalardan biridir, müzik platformudur.kullandığım kadarıyla şimdilik oldukça yeterli seviyededir.(tek eksiği müzik sayısı ancak son çıkan neredeyse tüm müzikleri bulabiliyorsunuz.) en çok kullandığım özelliklerinden biri offline bir şekilde müzik dinlemekti.(müziği telefona indirip uygulama üzerinden internet yokken dinleyebiliyorsunuz.) şimdilik yeterli seviyede olmasına rağmen fiyatını hakettiğini düşünmüyorum.spotify daha iyi bir alternatif.
turkcell girişimciliğinin başka bir örneği olan müzik servisi uygulaması.

öteki müzik uygulamaları kadar arşive sahip değil ama kesinlikle onlardan daha ucuz. ses kalitesi kıyasında ise hiç fark yok. zırt pırt reklam vermıyor en azından.
tek hoşuma gitmeyen yanı ücretsiz üyelik adı altında sizi üye edip aslında ilk ayları ücretsiz olan premium üye oluyorsunuz. eğer ios kullanıyorsanız bu üyelikleri iptal etmek gerçekten çok zor ve karışık.
artıları: turkcell’de internetinizi harcamaması, paketlerin içinde bulunduğu icin spotify gibi ekstra ücret gerektirmemesi, son güncellemeden sonra kullanımının iyice kolaylaşması
eksileri: spotify la karşılaştıracak olursak; az bilindik şarkıların olmaması, şarkı keşfetmede daha geride olmasi, ses kalitesinin daha dusuk olmasi
turkcell kullanıcıları için fizy'de kullanabilecekleri internet paketi, kampanyalar dahilinde ücretsiz fizy üyeliği ve deneme üyeliği gibi avantajlar sağlamaktadır. ama kullanımı ne apple music ne de spotify gibi rahat değildir. türkçe müzik için arşivi iyi olmakla beraber spotify kadar doyurucu bir içeriğe sahip değildir. eğer popüler müzik dışında, indie, progressive, post alt tarzlarında dinleyicisiyseniz sizi tatmin etmeyebilir. ama yine de apple music, spotify gibi platformlara yerli bir alternatif olmaktadır.
spotify'a kafa tutan yerli turkcell programı.

spotify'a dünya kadar para vereceğinize 3'de 1 fiyatına fizz'ye yapın o ödemeyi derim. hem yerli hemde daha ucuz. üstelik ses kalitesi açısından ise hiçbir farkı yok. eğer ki çok çok az bilinen şarkıların dinleyicisi olmadığınızı düşünüyorsanız kayıt olabilirsiniz.
hep destek tam destek.

dipnot: internetsizde çalışıyor.
turkcell firmasina ait olan,turkcell kullanicisi olup,olmaksizin herkesin kullanabildigi premium paket ile nerdeyse tum muziklere erisilebilen ucuz, kullanimi kolay yeni trend muzik dinleme uygulamasidir.
turkcell abonesi olsam kesinlikle kullanırdım

diğer muadili programlara göre bir eksiği yok, hatta türkçe şarkılarda daha fazla içerik var diye düşünüyorum

bir haftalık deneme sürümünü kullandım çevrimiçi kayıt etme ve çevrimdışı bu kayıtları dinleme özelliği çok kullanışlı

bir haftalık denememin son iki gününde fizy de problem vardı galiba, sisteme giremiyordum deneme süresi bitincede aynı problemlerin ileride tekrar yaşanabileceğini düşündüğüm için ve şarkları 30 saniye dinleyebildiğim için üyelik almadım, sildim programı.
youtube'da bulunan şarkıları aratıp videosuz olarak dinletmekten ibaret olan bir web sitesinden başarılı bir müzik dinleme uygulamasına, turkcell tarafından satın alındıktan sonra da spotify gibi bir dünya devine karşı gerçek bir alternatife dönüşen başarılı türk programı.

ingilizce tabiriyle "curated" denen içerik en büyük eksisidir. spotify da, apple music de sürekli güncel ve orijinal listeler, top listeleri hazırlarken fizy bu konuda geride kalmakta, yeni müzik keşfetmekten ziyade, bir nevi "bildiğiniz şarkıyı aratıp dinleyebileceğiniz bir program" olarak çalışmaktadır.
bir zamanlar nokia telefonlardan müzik indirmek için kullandığım site.aşırı basit ve hatasız biz siteydi.3gp low,high ve mp4 formatında olmak üzere 3 farklı şekilde indirebiliyordun dosyayı.tabii o dönemin hafıza özellikleri göz önüne alınıca güzel ce yararalı bi özellikti bu.

şuan ise bir deve dönüşmüş sanırım uzun süredir kullanmadım ama hala o güveni veriyor bana.eğer spotify kullanmıyor olsaydım fizy ye yönelirdim büyük ihtimalle
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler