final cut pro

adobe premier pro'nun yanında en iyi video montaj programlarından biridir. özellikle final cut pro 7 sonrasında gelen sürümlerinden çok daha iyi kullanışı premier pro'ya göre daha zor ama daha keyif vermektedir. yaptığınız montaj videolarını buradan compressor'e geçirip oradan render ettiğiniz takdirde hiçbir veri ve kalite kaybı yaşamadan en güzel sonucu elde edebilirsiniz.
apple tarafınan geliştirilen, son stabil sürümü olan 10.3.4 versiyonu 25 mayıs 2017 tarihinde çıkan, an itibarıyla mac app store'da fiyatı 299.99 amerikan doları olan, : ingilizce, fransızca, almanca, japonca, çince ve ispanyolca dil desteği sunan video montaj programı.

hiç kullanmadığım ve kullanmayı bilmediğim için verilen parayı hakkediyor mu yorum yapamıyorum. hatta birisi bana final cut dediği vakit benim aklıma bu program değil, pink floyd'un roger waters'lı son albümü olan the final cut geliyor.
intel sync desteği sayesinde donanımın etini sütünü kullanır ve inanılmaz bir hız sağlar. export işlemi oldukça hızlıdır. 12 inç macbook'ta bile 4k videoya video kurgusu yapıp dakikalar içerisinde render edebilirsiniz. tık demez. parasını kuruşuna kadar hak eder. ayrıca bu sene gelen büyük mac os güncellemesi ile h265 video işleme kabiliyetine kavuşmuştur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler