faucet

belli bir hareket karşılığı coin dağıtan siteler silsilesi.

en bilinen örneği freebitco.in dir. sadece bir faucet değil aynı zamanda cüzdan olarak da kullanılabilir. 30 nin satoshi üzerinde hesabınız varsa faiz verir. pazar akşamı otomatik aktarım özelliğini kullanırsanız ücretsiz transfer , veya belli ücretler karşılığı paralı aktarım yapar.
daha bir çok özelliği vardır.
herhangi bir getirisi olmayan siteler silsilesidir. çok cüzi bir rakam kazanmak için oldukça fazla sizin referansınızla üye olmuş insana ihtiyacınız vardır.

eşinize dostunuza arkadaşınıza bu siteden bitcoin kazanabileceklerini söylemeye utanmıyorsanız cüzi paralar kullanabilirsiniz.
vakit kaybı tabiri cuk otururur.
belki 2 yıl kadar önce faucet yani musluk sistemini kullanan sitelerle tanışmış olsaydınız o günlerde almış olduğunuz minik bitcoinler şuan için binlerce dolara tekabül ediyordu. ilk faucet 5 sene önce her muslukta 5 bitcoin dağıtıyordu sonuçta. şuan için alınan bitcoin ise 0,00000025.
bulaşmamak en doğru tercih, musluk sitelerinden artık kazaanmak imkansız.
kazanmak hiç de imkansız değildir. birden fazla faucet sitesinde iki ay kadar sürede ve bu performans size bağlı olarak 100.000 satoshi kazanabilirsiniz. belki bugün 100.000 satoshi az olabilir fakat gelecekte 21 milyon block release edildiğinde artık insanlar bitcoin değil satoshi konuşacaklar.
oldukça fazla üyesinde zaman geçirdiğim,sitelerin kurallarına göre 10 dakikada ,15 dakikada veya saat başı size kuruşlar kazandıran sitelerdir.
bitcoin veya diğer altcoin faucetleri, birileri gelip tıklayarak coin kazansın diye değil, siteyi kuran adam 3-5 satoshi için gelen kullanıcılar üzerinden reklam geliri elde etsin diye kurulur. gerçekten dünyanın parasını kazanan da vardır bu şekilde. yapabiliyorsanız bir faucet kurun, reklam alın ve bu şekilde para kazanın. bunun için bir çok ücretsiz script mevcut ( kendiniz de yazabilirsiniz ) . güzel bir yatırım ile ilk önce reklam verirsiniz, insanları güzel bir kampanya ile kendinize çekersiniz ( x10 claim for 7 days gibi ). sonra zaten kullanıcıların birbirine gönderdiği ref linkleri ile sırtınız yere gelmez. yani kullanıcılarınız sizin için çalışır ve bunun için size para öder gibi. eğer güzel bir reklam geliri elde edebilirseniz ( örneğin adsense alabilirseniz ) claim ile verdiğiniz miktar devede kulak kalır.

peki faucet dolaşarak para kazanabilir misiniz? yeterince vaktiniz ve sonunda alacağınız miktara tahammülünüz varsa evet. kazanabilirsiniz. bu işleri otomatik yapan, daha doğrusu sizi site site dolaşma derdinden kurtaran otomatik sistemler, rotator'lar da vardır.

not: adsense, en son bıraktığımda faucetleri banlıyordu. şu an durum nedir bilmiyorum.
faucet ingilizce musluk demek bilindiği üzere. isim de zaten musluktan damlayan damlalar değerinde bitcoin verdiği için geliyor.

bu işin numarası şuydu. yıllar önce de faucet'ler vardı ve o zaman da verilen para, dolar cinsinden aynıydı. bitcoin'in değerinin 100'e katlanacağını düşünenler bunları topluyordu. bir de unutmamak lazım ki eskiden bitcoin gönderme ücretleri çok düşüktü. verilen ödüller de satoshi cinsinden çok daha yüksek olunca, şu anda yetişmek için aylarca uğraşmanız gereken minimum limitlerin hiçbir önemi yoktu. her gün cüzdana çekim yapabiliyordu insanlar.

işin özü şuna geliyor yine de: bitcoin'in değerinin katlanacağını düşünüyor musunuz? bugünkü usd değerine değecek iş değil. 50 katına çıkar diyorsanız basın. her basmaya 10 cent baya iyi para.
20-30 satoshi kazanmak uğruna vakit kaybettiren sitelerdir. kazandığınız satoshi yi bazı sitelerde direk hub hesabına yollayabilirsiniz bazılarında ise 1000 satoshi gibi limitler vardır. biriktirdiğiniz satoshi leri de hub hesabınızdaki limite de ulaşmasını beklemek zorundasınız.
kısacası: vakit kaybı...
eğer ben uğraşmak istiyorum derseniz buyrun size refsiz linkler:
www.freebitco.in
https://bitlucky.io/faucet
faucet size ücretsiz satoshi kazandıran sitelere deniyor türkçe karşılığı musluk siteleri de denebilir.
bu siteler size 5 dakika yenileme süresinde 1 ile 100 satoshi veriyor. bir satoshi şuan çok değersiz ama damlaya damlaya göl olur. eğer işsizseniz ve çalışmıyorsanız bu sitelerden günde 5.000 ile 10.000 satoshi kazanabilirsiniz.

bu aralar bende epey bi sardım bu sitelere ve 4 günde 20.000 satoshi kazandım.

en iyi satoshi veren güncel faucet siteleri ;

5 dakikada bir kazandıran siteler 1-20 satoshi
https://bitgolden.io
https://bitsilver.io
https://bitlucky.io
https://btcforclicks.io

5 dakikada bir kazandıran siteler 6-20 satoshi
http://www.gobits.io
http://www.claimbits.io

10 dakikada bir kazandıran siteler 10-30 satoshi
http://hotcoins.cf
http://bigbtc.win
http://getfree.co.in

not: linkler refaranssızdır

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler