fast.com

yalnızca indirme hızınızı ölçen netflix tabanlı hız ölçme sitesi.speedtest.net den farklı olaraktan ping ve yükleme hızını ölçmüyor.bunun yanında sitenin adresini girdiğiniz anda herhangi bir soru sormadan direk hızınızı ölçmeye başlıyor.speedtest e mobilden girmek istediğinizde size mobil uygulamasını indirmeyi zorunlu kılıyor fakat fast.com herhangi bir şey indirmenizi istemiyor.bu da fast.com un bir artısı.alt tarafta da speedtest ile kıyaslamanız için bir link vermesi,ne kadar tevazu olduğunun göstergesidir.
(bkz:speedtest.net)
netflix tarafından geliştirilmiş şahane bir bandwidth ölçüm sitesi. ancak ülkemizdeki popülerizm kurbanı olarak çok bilinememiştir. basit ama akıllıca işini yapar.
ookla'nın speedtest'inden daha iyi olmayan bir internet hız ölçümü sitesi. hiç bir parametre ya da değişken kullanmadan bodoslama hız ölçümü sağlıyor. güvenilir şekilde ölçtüğüm internet hızımla fast.com'daki hızım arasında ciddi fark var. bana fazla güvenilir gelmedi. bir de netflix tabanlı bir internet hızı ölçümü neden yapalım ki?

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler