facetime

apple firmasının ürünleri için geliştirmiş olduğu görüntülü sohbet yazılımı. iphone, macbook ve ipad üzerinde ios 9 versiyonundan sonra standart kurulu gelir. yıllardır iphone kullanıcı olmama rağmen bir defa bile kullanmışlığım yoktur ama görüntü kalitesi ve ses kalitesi diğerlerine göre oldukça iyi olduğu söyleniyor.
amerikan dizi ve filmlerinde herkesin kullandığı uygulama. built-in olması güzel bir avantaj tabii. apple tarafından geliştirildiği için optimizasyonu ve desteği iyidir kuşkusuz.

telefonunuz tarih ve saat ayarlarını onaylayamadığı sürece çalışmamaktadır ayrıca. otomatik ayar seçeneğini açmanız gerekiyor.
internet bağlantısı iyi olmasa da görüntü kalitesinden çok ödün vermeyen, apple öncülüğünde geliştirilen ses ve görüntülü iletişim formatı. tüm apple ürünleriniz ile kullanabiliyorsunuz. örnek olarak ipad sahibi biri ile iphone sahibi biri görüşme yapabiliyor. ios ile gelen standart özelliklerden birisi facetime. şuna dikkat etmekte fayda var: eğer birden fazla apple ürünü kullanıyorsanız senkronizasyon ayarlarınıza dikkat edin. yoksa telefonunuz facetime için çalınca aynı anda tüm apple cihazlarınız da çalabilir, ürkütücü oluyor.
iphone 4 kullanıcısı olarak 3g üzerinden görüşme yapılamıyor. fakat wi-fi üzerinden görüşme olanağı devam etmektedir. ayrıca 3g üzerinden tarafınıza arama yapıldığında o anda bir bildirim olmazken wi-fi hattına bağlandığınızda cevapsız çağrı olarak düşmektedir.
gayet basarili bir goruntulu gorusme araci. tabi ıos sahipleri icin gecerli . skype ile falan kiyaslamak gerekirse ondan daha iyi .tek bekledigim ozellik su konferans seklinde skypede mevcut. facetime a da gelecegi soylentisi vardi ios 11le fakat hala gelmedi. bekliyoruz.
yurtdışından alınan cihazlarda dikkat edilmesi gereken bir mevzudur çünkü bazı cihazlar desteklemeyebiliyor. aynı şekilde yurtdışından getirilip burada uygun fiyata satılan cihazlardan almak gibi bir niyetiniz olursa facetime detayını sormadan geçmeyin.
oldukça başarılı bir uygulama fakat inanılmaz internet yiyor. internetinizin hızına göre görüşmenizin kalitesi değişiyor. apple'ın teknoloji dünyasına kazandırdığı, basit kullanımı olan, işlevsel uygulama.
wi-fi bağlantısı olmadan kullanmıyorum. zaten belli başlı kişilerle kullanıyorsunuz. interneti çok tüketiyor hele turkcelli iseniz ve mobil veriden face time kullanırsanız netiniz çabuk tükenir. gel gelelim kalitelidir ses ve görüntü olarak gayet tatmin edici. whatsapp görüntülü arama yanına dahi yaklaşamaz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler