facebook messenger

facebook un zorla sürekli yükletmeye çalıştığı uygulama.gördüğüm en gereksiz ve can sıkıcı hareketlerden mantığını da anlamadım bi türlü eskiden siteden direk yolluyorduk ne güzel
facebook lite sayesinde zorunlu olarak kullanmaktan kurtulduğumuz uygulama.
(bkz:facebook lite)
geçen yıl çeşitli firmaların kendi hesaplarından tanımladıkları botlar ile kullanıcıların her türlü sorusuna yanıt verecekleri bir sistem kurulması teşviği yapılmıştı. birkaç firma bot servisini başlatmıştı ama pek tutmadı gibi. bakalım ilerleyen süreçte nasıl olacak ama bence bot sisteminin başarıyla ulaşması için ayrı bir platform ve kullanım amacının tamamen ona yönelik olması gerekiyor. şuanki haliyle çoğu kullanıcı whatsapp gibi kullanmakta.
facebook tarafından sürekli hatırlatılarak,adeta taciz edercesine her seferinde bizlere tavsiye edilen kaynak düşmanı uygulama.
facebook tarafında inadına kullandırılmaya çalışan uygulama. bunun yerine whatsapp daha ideal geliyor bana. facebook messanger'ın başta ses ikazları olmak üzere, arayüzü ve online olduğun halde bağlantı sorunları insanı çileden çıkarıyor. hiçbir zaman whatsapp'ın yerini tutamayacaktır gönlümde. whatsapp candır can.
6-12 yaş arasındaki çocuklara özel sürüm çıkarmıştır.bu sürüme herhangi bir facebook hesabı açmadan giriş yapılabiliyor ve ebeveynler taradından kontrol de edilebiliyor.
ayrıca, son yıllarda giderek artış gösteren “çocuk üzerinden reklam” tarzından uzaklaşmak isteyen facebook, messenger’un bu sürümünde herhangi bir reklam sunmuyor. çocukların bir diğer büyük sıkıntısı olan satın alma işlemlerini de kapatan messenger, çevrimiçi gizliliği korunma yasası(coppa)’na uyacaklarını söylüyorlar.

en güzel tarafı ebeveynlerinin her an yaşadığı istismar tehlikesinden onları kısmen kurtarabilecek bir çözüm olması.şuan sadece ios beta sürümü mevcut ama yakın tarihte android ile ios ana sürümlerini yayınlayacaklar
facebook tarafından dayatılma olarak sunulan pop up. pop up diyorum çünkü androidte cart curt sagdan soldan ansızın bir reklam edasıyla çıkıyor. hiç demiyor ki bu insan ne yapar.

ayrı bir problem ise chrome edasıyla rami yiyip bitirmesi. neyseki facebook messenger lite çıktı da biraz kurtulduk.
facebook uygulamasi diger uygulamardan sonra biraz geri kalmaya başladı bence. eskiden messenger dan konusmak cok güzeldi zevk alirdim ama diğer uygulamalar ve kolayliklari onlari kullanmaya meyilli oldurdu. artik eskisi kadar kullanilmiyor. diğer uygulamalarda bulunan şeyleri eklemeye calistilar ama bence olmadi messengersda hoş olmadi.
facebook' un en büyük başarısızlığı. inanılmaz kasıyor ve gitmesini istesiniz de ekranınızda bir şekilde yer edip alan işgal ediyor. sürekli x ile atıp dursanız da birisi bir şey yazdığında direkt geri geliyor. halbuki istediğim zaman mesajlaşabilmem lazım tam siteyi gezerken çıkan uyuz pop-uplar gibi çileden çıkarıyor adamı. kullanmayın.
fikrimce dünyalar belası telefon uygulamasıdır.
o kadar eksi yanı varki saymakla bitmez. şarjı müthiş sömürüyor, kasıyor ve muazzam bi mb harcaması yapıyor. şuan için kullanmıyorum çok şükür. tavsiyede etmem kullanmayın abi. üzerine zaten facebook her fırsaatta indirtmeye çalısıyor.
mobil siteden mesajları okutturmuyor malesef. facebook messenger indirmelisiniz diyor.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler