evernote

bir not tutma programıdır, masaüstü, ios ve android uygulamaları vardır. hesap oluşturup bu hesabınızla giriş yaptığınız herhangi bir cihazda girdiğiniz not tüm cihazlarınızla senkronize olur, gerçekten kullanışlıdır, ücretsiz seçeneği ve daha fazla avantajlar sunan üyelik paketleri olan versiyonları vardır.

https://evernote.com/intl/tr
windows, mac, iphone ve blackberry platformları üzerinde kullanılabilen ücretsiz not uygulaması.
günümüzde diğer not tutma programlarının çok önünde kullanış arayüzü bakımından ama premium üyelik almazsanız 2-3 nota, 2-3 ses kaydına hemen kotası doluyor. premium üyeye o kadar sevdalıdırlar ki zamanında 1gb kota olan premium üyelik şuanda 4gb. lakin şöylede birşey var para veripte pişman olana denk gelmedim.
tez ve makale yazanların mutlaka ihtiyaç duyacağı bir not alma sistemi. cep telefonunuza da indirebiliceğiniz bu sistem ile eşleştirerek farklı paketlerine göre birkaç pc'de aynı anda kullanabilirsiniz.
aldığınız notları sınıflandırıp ayrı ayrı dosyalayıp etiketleyebileceğiniz gibi, el yazısıyla yazdığınız notlarınızın fotoğrafından bile metinleri tarayabilirsiniz.
ücretsiz sürümü sadece not alacaklar için kafidir.
basic sürümü sadece 60 mb not almaya ve sadece iki cihazda senkronizasyona imkan verir ve aktif not alan için yetersizdir. arada sırada not alan, pazar listesi hazırlayan ya da gezi notu vb. depolayan biri iseniz faydalı olabilir.

akademik ya da sanatsal bir uğraşınız varsa kesinlikle en az plus sürümünü almanız gerekir. plus sürümü 1 gb aylık yüklemeye imkan verir, sınırsız sayıda cihazda senkronize olursunuz mobilde şifrelemeye sahip olursunuz.

pro sürümü 10 gb yüklemeye imkan verir, taradığınız belgelerde arama yapabilir ve kartvizit taraması yapabilirsiniz.

bana sorarsanız plus sürümü gayet de yeterlidir. ha, param çok derseniz ayda 8 dolara pro da alabilirsiniz tabii ki.
ben bu not defterinin resmen hastasıyım. rengi olsun logosu olsun şıklığı ve kullanımı olsun beni her yönü ile kendine çekiyor ve tatmin ediyor. işin içine biraz business premium lisans para girince pek hoşuma gitmese de sonuçta bir ürün ve emek verilmiş gözü ile bakıyorum.

apple tarafındaki rakibi keynote uygulamasından daha başarılıdır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler