euroleague fantasy challenge

eurolig basketbolunu sevenlerin kendi takımlarını kurmaya imkan veren online fantasy challenge oyunu. ben basketbolu çok seviyorum hemen hemen her oyuncuyu tanırım ben hoca olsam var ya eurolig şampiyonu olurum diyorsanız e buyrun o zaman sizleri şöyle alalım https://fantasychallenge.euroleague.net .

bu sezon oyuncu alım satımlarında geçen seneye göre epey bir değişiklik oldu. geçtiğimiz sezon 100 puan ile takım kuruyorduk bu sezon ise 10.000.000 dolarlık bir bütçeyle başlıyorsunuz. seçmiş olduğunuz oyuncular karşılaşmalarda gösterdikleri performansa göre değerleri yükselebiliyor ya da düşebiliyor. örneğin cska moskova'dan nando de colo yu aldınız ve oyuncunun değeri 2 milyon dolar ve ilk oynadığı karşılaşmada 20 sayı 5 ribaunt 8 asist 2 top çalma yaptı. bir sonraki karşılaşma öncesi de colo'nun değeri 2.150.000 dolar olacaktır. yada tam tersi bir performans gösterdiğinde değeri o yönde düşecektir.

bol şanslar.
senelerdir müptelası olduğum oyundur.

yukarıdaki arkadaş güzelce özetlemiş. ben de bazı eklemeler yapmak istiyorum.

takımımız verilen bütçe sınırında 8 as ve 4 yedek olmak üzere 12 oyuncudan oluşuyor. dünya sıralamasını 8 as oyuncunuzun aldığı puanlar etkilerken 4 yedek oyuncunun puanları bu sıralama için dahil sayılmıyor. yedek oyuncularınızın yüksek puan yapması takım bütçenize ek katkı sağlayacağı için , her maç haftasında bize verilen 3 oyuncu değiştirme hakkını kullanacağımız zaman daha rahat hamle yapma imkanı tanıyor. 8 as oyuncumuzdan birini kaptan seçiyoruz ve bu oyuncunun o hafta kazandığı puan neyse iki ile çarpılıyor. bir de kadromuza ikinci kaptan seçiyoruz. eğer kaptanımız o hafta sakatlık , kadro dışı vs. gibi nedenlerle oynamazsa ikinci kaptanımızın aldığı puan iki ile çarpılıyor ve mağduriyetimiz bir nebze giderilmiş oluyor.

burada oyuna önemli bir eleştiri getirmek istiyorum. ben uefa champions league fantasy oyununu da oynuyorum. orada da maçlar euroleague'deki gibi arka arkaya iki gün oynanıyor. şampiyonlar ligi oyununda ilk gün oynanan karşılaşmalarda yer alan takımlarda oynayan ve takımımızın ilk 11'inde yer alan bir oyuncumuz herhangi bir nedenle oynamadıysa , yedek kulübemizde olan ve maçlarını 2. günde oynayacak takımlardan birinde futbol hayatını sürdüren oyuncumuzla yer değiştirme imkanı sunuluyor. böylelikle mağdur olmuyoruz. euroleague oyununda maalesef durum böyle değil. ilk gün maçları başlamadan önce 8 as oyuncumuzu belirliyoruz ve 2. gün maçları bitene kadar herhangi bir oyuncu değişikliği imkanımız olmuyor. eğer as oyuncularımızdan birisi oynamamışsa 2. gün maçlarında oynayacak yedeklerimizden birisini onunla değiştiremiyoruz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. eğer yeni bir şey gelirse postu editlerim. oynayan sözlük yazarlarımız varsa hepsine bol şans.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler