ethereum

  • /
  • 6
bitcoini gelecekte zorlayabilecek dijital para birimi.

belki de yakın gelecekte bitcoini geçme potansiyeli en yüksek seçenek.

işlem transfer hızları ve bitcoindeki öngörülmemiş bazı aksaklıkların kendisinde yenilenmiş olması onu avantajlı kılıyor.

algoritması gereği ekran kartlarıyla madenciliği yapılabilmektedir. günümüzde halen evlerde ürütimine devam eden kitleler vardır. yani ekran kartı alıp kazmanız için geç sayılmaz.

son bir yılda fiyatı yaklaşık 25-30 kat arası artmış bulunmakta.
evde kendi gaming desktopımla mineladığım altcoin. amd r9 390 8 gb ile 32 mh/s hızlarına ulaşabiliyorsunuz. tavsiyem, ekran kartınızın hızını düşürüp 28mh/s hızlarda mining yapmanız. çünkü 32mh/s ile yaparken kart 95-96 derecelere ulaşıyor, 28mh/s ile 89-90. günde ortalama 3 ila 4 tl kadar para kazanmış oluyorum
bitcoinin bir alt modeli olan ethereum bitcoine göre çok daha cüzi miktarda seyrediyor. ancak birçok kişiye göre de daha stabil ilerleyen ethereum gelecekte bitcoinin tahtını zorlayabilir.

bu konuda daha detaylı bir bilgi var ise paylaşılması güzel olur.
bitcoin'in tarihi zirvesini görmesinin yaratmış olduğu ters dalgadan nasibini almış coin. ethereum'u btc'ye rakip gören ciddi bir kitle var lakin son zamanlarda fiyat konusunda üzüyor, yine de yazılım ve geliştirici ekip bakımından btc'ye karşı en sağlam rakip.
son günlerde düşüşte ancak geleceğinin parlak olduğunu düşünmekteyim, ekonomist tahminleri ne derece doğru olur bilemem ama 3 - 4 yıla 1000 dolar seviyesine geleceği tahmin edilmekte. en güçlü bitcoin alternatifidir.
an itibariyle 28milyar $ lık piyasa hacmine sahip bitcoinin en büyük rakibi olan dijital para.ethereum'u sadece dijital para olarak adlandırmak doğru olmaz çünkü blockchain bazlı bir platformdur kendisi. smart contract adı verilen yöntem ile birlikte kişilerin karşılıklı olarak yapılan transferi doğrulayabilmesidir ve bu durum güvenliği ciddi şekilde arttırmaktadır.bitcoinin tırmanışı durduktan sonra ripple ile birlikte yükselişe geçecek olan kripto paradır
bitcoin başlangıçtır bu paranın bitcoinin yükselişinin durduktan sonra yükseleceğini düşünmekte dayanaksız bir fikirdi. şimdi dijital paralarla klasik paraları karşılaştırırsınız dijital para denildiğinde akla ne gelir bitcoin tıpkı klasik para denildiğinde dolar'ın gelmesi gibi dolayısıyla bitcoin'in düşüşe geçip bu sanal paranın yükselişe geçeceğini düşünmek dolar'ın düşüşe geçerek yuan'ın yükseleceğini söylemek kadar anlamsızdır.

neden bitcoin düşecek ve bu para yükselecek çatallanmadan sonramı? peki çatallansın bu durum piyasada sadece bitcoin'i daha işlevsel hale getirir bitcoin'e ne zararı dokunur veya insanların bitcoini bırakarak ethereum'a geçmesine sebep olur?

ethereum sadece bitcoin'den sonra gelen en popüler sanal paralardan biridir.
daha yatırım yapmadığım ama bana cazip görünen altcoin seçeneği uzun zamandır takip eden arkadaşlar daha çok bilgilendirirse sevinirim.
mining yapımı hakkında bilgisi olanların bilal'e anlatır gibi anlattığı kaliteli bir entry beklediğim kripto para. bitcoin treni kaçtı, şansımızı bunda deneyelim. hoş ben deneyecek olursam olumsuz anlamda patlar ya neyse.
bitcoin ikiye ayrıldıktan sonra yükselişe geçeceğini düşündüğüm dijital para birimi, altcoin.şimdiden yatırım yapılabilir ancak belli olmaz patlayabilir de.

an itibariyle 1 ethereum 301 dolar gözükmekte, şu aralar fiyatının düşük olmasının sebebi çin'in yasaklarıdan sonra hala toparlanamamış olmasıdır.
  • /
  • 6

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler