eset nod32

şu anda avast kullanıyor olmama rağmen en sevdiğim antivirüs yazılımlarından biridir. bunun en büyük nedeni de hızlı olmasıdır. çok hafif çalışır, bilgisayarı yormaz. virüs geçirgenliği de düşüktür. ancak ücretli bir yazılım olduğundan dolayı kullanmıyorum. avast, kaspersky, bitdefender ile karşılaştırıldığında eset'i 2. sıraya yazarım.
kendisini kahpe bizans filminde ki oba kapısına benzettiğim anti-virüs programıdır.

virüsleri bulma konusunda başarılı ama silme konusunda rezildir, hiç istifini bozmaz, aman önce o beni silsin modundadır. virüslerle aşırı haşır neşir oluyor.
mesela geçen gün bi virüs tespit etti.
ee tespit ettin madem o zaman sil dedim, silemem dedi,
neden dedim, kıyamam ki dedi. ben kıydım ve programı sildim.
windows xp kullandığım zamanlar illa kurardım. gerçekten virüsten koruyor muydu? tartışılır. fakat psikolojik olarak onu kurmazsam kendimi kötü hissederdim. logosu olsun, renk tonları olsun "yükle beni altta takılırım" havası vardı. ha şimdi ne oldu internetten bulduğum keyleri falan girmeden free olan servislere yöneldim. suç işlemeyi bırakıp namaza başlangıç gibi bir şey oldu.
yıllar önce kullandığım, hala unutamadığım virüs yazılımı.yıllar önce sadece crack'li oyun oynadığımdan hep cracklerde sıkıntı çıkarırdı.neredeyse devre dışı bırakmam gerekirdi.şimdi bakıyorum da üstüne neler çıkmış.

eset firmasının piyasayı kontrol etmesi artık zor gibi gözüküyor.kaspersky v.b. bu kadar güçlüyken ve bu kadar artısı v.b. varken kimse kolay kolay eset'in yüzüne bakmaz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler