elon musk

dünyanın gidişatına teknoloji bazında yön veren super kahramanlardan birisi.

yakında türkiye de olacak. epey bir gündem olur, haber kanallarına çıkar ve umarım gençlere ilham olacak etkiyi bırakıp öyle gider.

http://digitalage.com.tr/elon-musk-turkiyeye-geliyor/
yakınlarda dünya üzerindeki herhangi bir a noktası ile b noktası arasındaki seyahat süresini bir saatin altına düşürmeyi hedeflediği yeni projesini duyuran 46 yaşındaki 5 çocuk babası girişimci/bilimadami.
paypal'ın da kurucularından biri olan ,tesla arabalarının üreticisi,girişimci ,iş adamı ,mucit gibi farklı meslekleri olan abimiz teknoloji kahramanımız
tesla motors’un ve space x'in kurucu ceosu. geleceği bugünden satın almıştır kendisi. bugün recep tayyip erdoğan ile birebir görüşmesi oldu. gündem konusu yerli otomobil olabilir. türkiye'de 9-10 kasım'da düzenlenecek olan global satshow'a katılacağı söyleniyor.

hedefi marsa 20 yıl içinde insan göndermektir.
tony stark’ın gerçek dünyada ki halidir.
hayat hikayesi herkes tarafından okunmalı ve örnek alınmalı. paypal, tesla ,spacex , hyperloop hepsi büyük bir vizyon ürünü olan projeler. ama elon musk bunların hepsini çok çalışmasına ve okumasına borçlu.

hayat hikayesini en güzel anlatan sayfa için https://www.marketwatch.com/story/the-fascinating-life-of-elon-musk-captured-in-one-giant-infographic-2016-04-13
biraz magazinel tarafı olduğu ve karizmatik olduğu için abartılıyor olsa da, 21. yüzyıl'ın en büyük girişimcilerinden. yakın bir gelecekte otonom araçlar ve uzayda koloni kurması sayesinde dünyadaki en önemli insanlardan biri haline gelebilir.

ayrıca türkiye'ye gelip anıtkabir'den fotoğraf paylaşmasıyla kalbimizi kazanmıştır.
hayali mars'ta emekliye ayrılmak olan modern dünyamızın nicola tesla'sı.

bu adamın henüz çok fazla göz önünde olmayan, solarcity adlı bir projesi vardır ki, benim nezdimde spacex projesinden daha ehemmiyetli, mars'a gitmekten ayakları daha yere basan bir projedir.
teknoloji dünyasına yaptığı katkı ve yaşattığı sıçrama yadsınamayacak bir girişimci.
fakat şu "yapay zekadan korkmamız lazım" minvalindeki çıkışları kabak tadı vermeye başladı. biraz akışına bırakmalı bence
güney afrika'lı mühendis, yatırımcı . spacex, tesla, x (eski paypal) gibi yeni nesil firmaların sahibi/kurucusu girişimci. ayrıca openaı isimli yapay zeka üzerine çalışan openaı ile de haşır neşirdi. openaı firmasının yapmış olduğu şaheser için;
adı şu aralar çok sık anıldığından kendisinin amerika'nın bir projesi olduğuna dair düşünceler ortaya çıktı fakat adamın gençliğinden bu yana giriştiği bütün işlerde başarılı olması bu iddiaları çürütüyor bence. firma kurup büyütüp satıyor adam. güneş enerjisi konusunda yapmaya çalıştıkları ise tam bir dahi olduğunu gösteriyor.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler