elektronik sigara

sigarayı bırakmak isteyenler için icat edilmiş, likit denen sıvılar ile nikotin ihtiyacınızı gideren pilli alettir. sigarayı bırakmak için sigara kullanımına elverişli cihazları tercih etmek önerilir aksi halde sadece buhar çekimi ihtiyacınızı gidermeyecektir. 1 haftalık kullanım ile cihazın parasını çıkartabilirsiniz
son yılların yükselen trendi olan bu alet, esasında sigarayı bırakma maksadıyla kullanılmakla birlikte ekonomik tasarruf, kendi zevkine göre koyulan likitlerle elde edilen hoş kokular gibi etkenler de kullanıcıları cezbetmektedir. sigaradan daha mı zararlı yoksa daha mı yararlı tartışmalarına girmeden bu ürünü kullanmak isteyen kullanıcılar için küçük fakat hayati önemde bir hususu belirtmek isterim. eğer sigara kullanıcısı iseniz ve sigara dumanını ciğerlerinize doğrudan(- yani ağızda bekletmeden) çekiyorsanız e-sigarada bulunan su buharı nedeniyle boğazda ciddi kuruluk ve buna bağlı öksürme hissi yarattığını bilmelisiniz. bir alışma süresinden itibaren kaybolsa da gözlemlediğim birçok kullanıcı bu sebeple satın aldıkları ürünleri kullanamadan bırakmak zorunda kaldılar. son olarak ürünün ülkemizde yasal satışının halen bulunmadığını da söylemek isterim.
yakın zamanda bildiğimiz normal sigarayı bırakan biri olarak, daha iyi veya daha sağlıklı olduğuna inanasım gelmeyen cihazdır. her şekilde içinize karman çorman sentetik bir kimyasal çekiyorsunuz. nargile gibi koktuğu için ekstra hoşlanmadığım ve içenden uzak durmaya gayret ettiğimdir. sigarayı savunmuyorum ama aralarında pek kıyas olduğunu düşünmüyorum.
ben bu elektronik sigara denilen şeyi sevmiyorum ya. bir makineyi içine çekip bir ton buhar üflemeyi sağlıyor. bir de bunu elinde havalı bir şeymiş gibi gezdiren gençler gözüktü sanki ne kadar sigara kullandık da bırakmaya çalışıyorsunuz. nikotinli buharları sayesinde nikotin ihtiyacınızı karşılamakta
aldım, denedim. ilk zamanlar aramız çok iyiydi. fabrika bacası gibi dolaşıyordum etrafta. kokusu da güzeldi hani. sigara gibi değildi. sonra çekmecede unutulmaya yüz tuttu...

bu cihazlar nikotini size gliserin ile birlikte buhar olarak sunuyor. ülkemizde satışı yasak olmasına rağmen rahatlıkla bulup edinebiliyorsunuz. temel olarak bir pil, bir yakma ünitesi ve bir de sıvının tutulduğu alandan ibaret. bu temel parçaların özelliklerine göre farklı farklı modelleri var. kimi sigara gibi içiliyor, kimi direk ciğere çekiliyor, kimi sert, kimi yumuşak. tabii çok önemli bir faktör var ki söylemeden geçemeyiz; likit. bu likit, yani buhar olarak içtiğiniz sıvı, elektronik sigaranın tadından sertliğine kadar bir çok farklılık yaratabiliyor. bin bir çeşit aromayla dilediğiniz tat, dilediğiniz sertlikle kendinize göre ayarlayabilir, hatta bileşenleri edinip kendiniz evde bile yapabilirsiniz.

elektronik sigara mı yoksa normal sigara mı daha zararlı mevzusu hala tartışılıyor. sigaranın içindeki binlerce zehir varken, elektronik sigarada sadece nikotin ve gliserin var. daha çok bilimin konusu olsa da kullanıcıların geneli elektronik sigaranın daha az zararlı olduğunu, hatta kimi tamamen zararsız olduğunu düşünüyor. şahsi fikrim elektronik olanın tamamen zararsız olmadığı, ancak normal sigaraya göre daha masum olduğu yönünde.

peki bu meret sigara bıraktırır mı? sigarayı bırakmak tamamen kullanıcıyla ilgili. elektronik sigaranın normaline göre nikotin miktarının ayarlanabiliyor olması, bırakmanıza yardımcı olabilir. örneğin önceleri yüksek nikotin oranı olan bir likit ile başlayıp, zamanla içindeki nikotini azaltabilirsiniz. böylelikle hem dudak tiryakiliğinize hitap edip psikolojik olarak rahat olursunuz, hem de nikotin bağımlılığınız zamanla azabilir,kaybolabilir. ama hiç kimse çıkıp "elektronik sigara sigarayı bıraktırıyor" diyemez. kullanıcının alışkanlıkları, kullanım şekli ve psikolojik durumu nikotin bağımlılığını çözmeye yetmeyebilir. hatta elektronik sigara sebebi ile günlük aldığınız nikotin miktarı aşırı miktarda artabilir.

genel olarak baktığımızda; eğer dikkatli ve bilinçli kullanılırsa, sigaradan kurtulmanıza yardımcı olabilen, etrafınıza leş gibi kokmanızı önleyebilen, kapalı alan / açık alan problemi olmadan bir şeyler tüttürmenizi sağlayan, olumlu yanlarının olumsuzlardan fazla olduğu güzel bir icat olduğunu düşünüyorum. eğer edinmek isterseniz mutlaka kaliteli olanlarından alın ki cebinizde kendiliğinden açılıp aşırı ısınmadan dolayı patlamasın.
herhangi bir denetimi olmayan henüz genç bir teknolojik ürün ayrıca içindeki kimyasal- en azından türkiye'ye- çok farklı kanallar vasıtasıyla geliyor.

bu cihazların çoğu çin malı elbette çinde inanılmaz kalitede ürünler üretilirken insan sağlığını zerre umursamayan ürünlerde üretilebilmektedir. peki bu ürünleri bir şekilde türkiye'ye sokanlar kimler? tanıyormusunuz yada bu insanların etik değerlere sahip olup olmadığından emin misiniz?

bu cihazların içinde de beyindeki reseptörleri besleyen kimyasallar vardır ayrıca gelecekte nelere yol açabileceğini bilmiyorsunuz. uzak durun efendim uzak durun. sigarayı bırakmak istiyorsanız sigara bıraktırma polikliniklerine başvurun biraz azimle bu illetten kurtulabilirsiniz.
normal sigaradan kurtulmaya yardımcı olmayan ürün. bir süre sonra mutlaka bundan sıkılıp yine normal sigaraya dönüyor insanlar, hiç başlamaya gerek yok. zaten bir çok otorite en az normal sigara kadar zararlı olduğunu söylüyor, tek avantajı daha ucuza mal edilebiliyor olması.
bana sigarayı bıraktırmaktan çok nargileyi bıraktırma ürünü gibi gelen alettir. daha çok gençler tarafından bol buhar verdiği için kullanıldığını düşünüyorum. sigaranın yerini tutmadığını birçok kişinin geri döndüğünü gözlemledim. sigarayı bırakmak için sağlık kuruluşlarına başvurunuz.
3 aylık elektronik sigara deneyimim de kendi likitimi yaptım 6mg nikontinli nbase kullandım birçok aroma denedim ve hemen hemen hepsi de sigaradan daha büyük bir keyif verdi içerken.

esigaraya başlangıcımda ise starter bir kit olan smok alieni tercih etmiştim, daha sonra smok'un kendi atomizeri olan tvf8 baby'i bir kenara bırakıp vandy vape pulse 24 rda atomizer tercih ettim kendi sarımım ve pamuklama olayı bu işte zirve oluyor sanırım. sararken ve içerken ayrı ayrı keyif alıyorsunuz daha sonra orjinal diye aldığım malzemeler tel pamuk vs klon çıkınca ani bir soğuma ile elimdeki malzemeleri sattım şuan bir esigaram yok ve malesef sigaraya dönüş yaptım.

ama yeniden esigaraya geçebilirim vaporesso'nun yeni çıkarmış olduğu revenger x modelini almayı düşünüyorum.

not veya tavsiye olsun: eğer esigara içmeye karar verdiyseniz kendinize uygun olan nikotin miktarını doğru belirleyin eğer düşük nikotinli likit seçerseniz sigara içme isteğini yenemezsiniz eğer yüksek nikotinli bir likit seçerseniz hiç içemezsiniz soğursunuz günde bir paket sigara içen bir kişi için 6mg ve 9mg arası nikotinli likitler tavsiyemdir.
sigaradan daha keyifli içimi olan alet.

2.5 aydır sigara kullanmamama vesile olmuştur. kendi likitimi de yapmaya başlayınca sigaraya göre daha hesaplı bir eğlencem olmuş oldu. bu aleti kullandıktan sonra sigara'nın kokusu ve tadı eskisi kadar keyif vermemeye başlıyor. insan aroma aramaya başlıyor. wismec reuleaux rx2/3 bu iş için çok iyi bir mod. tavsiyemdir.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler