electrolux edh3685tdw

isveç menşeili beyaz eşya firması electrolux'ün ısı pompalı kurutma makinesi modeli.

cihaz a++ enerji sınıfıyla yılda ortalama 235 kws tüketim sağlamasının yanında 66 db ses seviyesiyle de oldukça sessiz bir çalışma sağlıyor. 8 kg kurutma kapasitesi olan cihaz, heat pump dedikleri ısı pompası teknolojisiyle de içindeki yüke göre ne kadar buhar üreteceğini ve dolayısıyla ne kadar enerji harcayacağını da otomatize etmiş oluyor.

içinde herhangi bir sepet bulunmayan cihaz, yünlüler dahil tüm kurutmaları sepetsiz olarak yapabiliyor ve kurutma süresini de yüke göre kısaltabiliyor. yani daha az yük varken standart kurutma süresi geçerli olmuyor ve program erken bitebiliyor. pamuklı ve sentetik çamaşırlar için ayrı ayrı programları olması da kullanım kolaylığı ve giysilerdeki ömrü olumsuz etkilememe gibi artılar sağlamakta.

tüm bunlarla birlikte aynı enerji sınıfına sahip cihazlar arasında fiyat/performans olarak en başarılı ürünlerden biri diyebilirim. hoover'in a+ enerji sınıfı cihazı çok daha ucuz olmasına rağmen, electrolux'un bu cihazında hem çift katmanlı filtre olması, hem de a++enerji sınıfında olması ve 10 yıl motor garantisi veriyor olmaları tercih sebebi oldu.

https://www.electrolux.com.tr/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/edh3685tdw/
alındıktan sonraki 3. haftasında kompresör kısmında çıkardığı anormal titreşim sesinden dolayı servise giden, ancak herhangi bir sorun bulunamadı şeklinde tekrar geri dönen makina. zaten yeni alınmış ve muhtemelen hatalı üretim olan bir makinayı değiştirmek neden bu kadar zor oluyor anlamış değilim; teknik servisin ilk seferde değişimi kabul edip ardından "serviste inceleyeceğiz, ona göre kararı vereceğiz" demeleri soru işareti uyandırdı.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler