einsteinium

kod adı emc2 olan kanada merkezli bir kripto para birimi. hemen hemen bütün koinlerde olduğu gibi nisan başından bu yana yatırımcısına tam 250 kattan fazla kazandıran bir altkoin kendisi.
7 aralık'ta gerçekleşmesi planlanan hard fork dediğimiz çatallaşma ile değeri biraz düşer sonra yine seviyesine dönüp artışına devam eder gibi geliyor.
diğer altcoinlerde olduğu gibi usd değil btc karşısında ne gibi değer kazanmıştır ve ne kadar btc kazandırmıştır ona bakılmalıdır. zaten btc'nin değeri artınca altcoinlerin değeri de artıyor.
btc karşısında da yine aynı zaman aralığında 50+ kat artmıştır. fakat yine de yatırımcılar usd bazlı yatırımı olduğu için onu baz almak gerektiğini düşünüyorum. sonuçta btc artmasıyla her coin artmıyor
atom numarası 99 olan, uranyumun ısınması ve termonükleer tepkimeye girmesi sonucunda oluşan yapay element. 1952 de los alamos abd laboratuvarlarında bulunmuştur.. bulan kişi albert giorso olup kısaltması es dir. katı halde olup yoğunluğu 2,34 g/cm^3, erime noktası 2349 kelvin dir, kaynama noktası 4200 kelvindir.
7 gün sonra harfork yapacağını iddia eden ve gene twitter heabından ne olduğu belli olmayan biçimde 14 aralık'ta büyük bir patlama yapacağı iddiasında bulunan alt coin. iddialarının ardındaki apple logosu, emc2'yi apple'ın satın alacağına ya da onlarla iş yapacağına delalet olarak yorumlayanlar bulunmakta.
bu şaiayalar ile iki günde iki kat değer kazanan bu alt coinin muhtemelen 7 gün daha içerisinde inişli çıkışlı seyrini sürdüreceği tahmin edilmekte.
isminin cazibesinden midir yoksa gerçekten de ardına aldığı rüzgar sahici midir bilinmez, pek çok bircoin borsasında alım satım işlemlerinde yer almaktadır.
poloniex isimli borsada alım satım yapılabilmektedir ancak türk borsalarında işlem görmemektedir, cüzdan için ise şimdilik araştırma yapmadım, ne kadar güvensiz olsa da az olduğu için şimdilik borsada duruyor, sepetimde bulunduruyorum ve sayısını arttırmaya çalışacağım. ytd.
hardfork sonrasında iyi toparlayarak 19 aralık'ta 2.66 dolara kadar yükselmişti, ancak malum bitcoin çakılması sonrasında çılgınlar gibi satılarak 0.73 seviyesine geriledi. bugün itibarıyla 1 dolar civarında geziniyor, ancak yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte hiç güvenilir bir coin olmadığını söylemek gerek. kısa vadeli al-sat işlemlerinde belki fayda sağlayabilir, ancak fazla bel bağlamamak gerektiği malum.
güvenilir coin değildir.

şu an piyasada güvenilir coin sayılı zaten. risk sevenlerin kaçırmayacağı coindir. ya batarsınız ya çıkarsınız. benim tahminim risk alanların batacağı yönünde.

tabi ki ytd.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler