ego cepte

ankara büyükşehir belediyesi'nin ego otobüslerine yönelik uygulaması. otobüslerin güzergahları ve konumlarının yanısıra durak bilgileri de mevcut. kartınızdaki bakiyeyi dahi öğrenebiliyorsunuz. performansı da çok iyi. alanındaki en başarılı uygulama olduğunu düşünüyorum.
ankara'nın en güzel ve en faydalı uygulamalarından birisi. ankara'daki ulaşım hakkında bilginiz yoksa bu uygulama sayesinde konumunuzu ve gitmek istediğiniz yeri belirleyip ne yapmanız hangi otobüse binmeniz gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. ayrıca ne kadar ücret gerektiğini ve ortalama kaç dakikada hedefe varacağınızı da görebilirsiniz.
ankara büyükşehir belediyesi'nin kent içi toplu taşıma uygulamasıdır. otobüslerin anlık konumlarını, güzergahlarını ve duraklardan geçme saatlerini bu uygulama sayesinde bulabilirsiniz. özellikle ulaşımın 24 saate çıkarıldığı bu günlerde açıp açıp otobüs saatlerine bakmak büyük bir keyiftir. :)

pek kimsenin bildiğini zannetmediğim iki özelliği ise otobüsün doluluk durumunu göstermesi ve bu uygulama ile kent içi ulaşımda kullanılan ankarakart'a kredi kartı ile bakiye yüklenebilmesi. eğer bir otobüs hattına tıklayıp otobüsler sekmesini seçerseniz, o an hareket halinde otobüslerin anlık konumlarıyla beraber doluluk durumunu da görebilirsiniz. ankarakart'a bakiye yüklemek için de uygulamayı açar açmaz soldaki menüden ankarakart sekmesine tıklayıp, ankarakart'ınızın üzerindeki numaralar ile kartınızı tanımlayıp, 3d secure ile ödeme yaparak bakiyenizi yükleyebilirsiniz. yüklediğiniz bakiye, yükleme işinden 30-60 dakika sonra herhangi bir toplu taşıma aracına binerken kartı ilk okuttuğunuzda gerçekleşecektir. yani ücret kesmesi için iki kere okutmanız gerekecektir.
her belediyenin kullanıma sunması gereken bu uygulama size otobüsün nere olduğu, ne zaman kalkacağı, bulunduğunuz durağa kaç dakika içerisinde geleceği, kalkış saatleri gibi bilgileri veriyor. kullanımı çok pratik ayriyeten uygulama içerisinde fotoğrafta ekleyebileceğiniz bir şikayet kısmı var. otobüsün marka-modelini ve doluluk oranını bile gösteren uygulamadan ankarakartınıza bakiye yükle özelliği de eklenmiş ve nirvanaya yükselmiştir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler