eachine h8 mini

eachine firmasinin en çok satan drone modelidir. drone hobisine başlangıç için uygun bir model olup 12 dolar civarında bir ücret ile banggood.com veya aliexpress.com üzerinden temin edilebilir.

cihazı kullandıktan sonraki izlenimler şu şekilde:
30dk gibi bir sürede şarj oluyor ve 6-8dk uçuş imkanı veriyor. cihaz dahilinde gelen 150mah bataryanın yanı sıra cihaza uyumlu 260mah yedek batarya siparişi verdim ve uçuş süresini 1-2 dakika arttırmakta.

sıfırdan başlayan birisi için ilk etapta kullanımı zor gelecektir, ki bunun cihazın kalitesi ile alakası yok, kumanda kontrolüne alışmak biraz vakit alabilir. aslında başlangıç için gayet iyi bir tercih.

cihazın 2 adet uçuş modu var:

ilk olarak standart mode, yani cihazın bir adet önü var. kırmızı led'lerin yandığı taraf cihazın burnu oluyor. bir arabanın önü gibi düşünebilirsiniz. burnunu size göre sağa döndürdüğünüzde kumandadan ileri yön vermek size göre sağa gitmek demektir. bu kontrol şekli cihazın görüş mesafenizdeyken sorun çıkarmamakta. hatta profesyonelleşmenizde yardımcı olmakta. ancak bu mod ile çok seri ve keskin hareketler yapamazsınız, özellikle kapalı alanlarda. görüş mesafenizin dışında ise, cihazın önünün neresi olduğunu göremeyeceksiniz ve kontrol çok zorlaşacak.

ikinci olarak, headless mode denen bir mod var. bu mod'u şöyle düşünebilirsiniz.
cihazı ilk çalıştırdığınızda cihaza bir adet pusula tanımlıyorsunuz. senin için kuzey her zaman bu yön olacak diyorsunuz. cihazın burnunu farklı yönelere bile çevirseniz, kumanda dan ileri yön verdiğnizde, ilk belirlediğniz kuzeye doğru ilerliyor.
headless mode kullanmak için, cihazı ilk açtığınızda düz bir zemine koyun. ilk olarak 2 kontrol kol'unu da sol alta çekin ve led'lerin yanıp sönmesini bekleyin. bu şekilde cihaz ufak bir kalibrasyon yapıyor. 2nci olarak ise, çubukları sağ alt'a çekip ledlerin yanım sönmesini bekliyoruz. bu şekilde ise cihazın burnunun (kırımızı ledler) baktığı tarafın kuzey (ileri) yön olduğunu cihaza belirtmiş oluyoruz. yani aletin pusulasını ayarlıyoruz. sonra sol çubuğun üzerine bastırarar bir "bip" sesi alıyoruz. son adım olarak ise sağ çubuğu üst e doğru bir kez ittirip devamlı "bip" sesini almaya başlıyoruz. bu devamlı bip sesi geldiği sürece headless mode aktif demektir. ben ilk kalkışı yaparken headless mod'u kapatıp kaldırıyorum. (sol çubuğun üzerine tıklayarak), cihazı kaldırıp havada stabil tuttuktan sonra tekrar sol çubuğa basıp aktif ediyorum (devamlı "bip" sesi gelmeye başlıyor) bu esnadan sonra kullanım çok ama çok keyifli. ofis içinde şahane manevralar yapılabiliyor. headless mod'u kesinlikle keşfedin. dediğim gibi istediğniz anda headless mod'u aç kapa yapabilirsiniz.
ancak cihazı bir yerlere çarptıktan sonra cihazın yön duygusunun kaybolduğunu hissettim, o yüzden ilk adımdaki kalibrasyonları tekrar yapmakta fayda var.

360 derece takla atabilme fonksiyonu ise,
cihaz havadayken (her 2 mod için de geçerli) sağ çubuğun üzerine bir kez basıp yine sağ çubuğu takla atmak istediğniz yöne bir kez çekip bırakın. bu da gayet keyifli bir özelliği.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler