e-sigara

sigarayı bırakma konusunda kesinlikle etkili cihaz. yaklaşık 8 aydır kullanıyorum ve beşiktaş maçları dışında ağzıma sigara sürmedim. orta seviye bir cihaz ve iyi bir likitle gayet kolay bir şekilde sigarayı bırakabilirsiniz. tedarik etmek artık iyice kolaylaştı. bir çok site, facebook grupları ve forum var. dolandırılan da çok görmedim. benim başladığım döneme göre cihaz fiyatları da giderek düştü. 6 ay önce 280-300 tl civarında alabileceğiniz pico 160 170 lira şu anda. alet etkili ama ben burda dikkat etmeniz gereken bazı şeylerden bahsetmek isterim. öncelikle kullandığınız cihazı ve pili tanıyın. kullandığınız pilin kaç amper akım üretebileceğini bilin. ohm kanununa az bişey göz gezdirin. pilin üretebileceğinden fazla akım çekip de ana habere çıkmayın. kendiniz sarıyosanız eğer 0.25 ohm'un altına çok düşmeyin, tek pilli cihazlarda 3.7 volt gerilimin üstüne çıkmayın. e-sigara kullanmaya mekanik modla falan zaten başlamayın. coil kullanıyorsanız haftalık ya da 10 günde değiştirin. ağzınıza yanık tadı gelmesini beklemeyin. kendiniz sarıyorsanız, mümkünse her gün değiştirin pamuğu. muji çok çabuk yanan bir pamuk, beklemenin alemi yok. zaten bir maliyeti de yok.
gelelim likit konusuna, arkadaşlar türkiyede e-sigara yasal olmadığı için bütün likitler merdiven altı. size tavsiyem, tadı hoşunuza gitse bile yerli üreticinin likitlerini kullanmayın. yabancı premium likitler kullanın. paranız yoksa da evyap'a girin. ama iyice araştırın başlamadan önce. aroma tedarik edebileceğiniz bir çok site var. ben velabuhardan alıyorum, şimdiye kadar memnunum. evyapla ilgili bir kaç uyarı yapayım. yüksek saflıkta ithal kimyasallar kullanın arkadaşlar. türkiyede %99.9 saflıkta gliserinin 5 litresini 100 liraya satan bi ton insan var. canı kıymetli olan uzak dursun bunlardan. benim kullandığım bütün kimyasallar merck. gliserinin litresi 200 tl. eğer gerçekten saf gliserin kullanacaksanız adresiniz yine yurt dışı. bir de şu likitteki nikotin konusuna değineyim. görüyorum yazanları ' ben 0.6 içiyorum yok efendim ben 6 mg içiyorum'. böyle bişey yok arkadaşlar. nikotinin bir konsantrasyonu var likit içerisinde bu da 'mg/ml'. yani senin kullandığın likitin 1 ml si 6 mg nikotin içeriyor. ha bunu niye anlatıyorum. sigara paketinin üzerinde nikotin değerleri yazıyor ya. oradan günlük nikotin ihtiyacını hesapla, daha sonra da tükettiğin likit hacmi üzerinden hazırlaman gereken konsantrasyona geç diye. konuyla ilgili soruları olanlar özelden yazabilir. iyi buharlar.
arkadaşlarıma ait olan bikaç e-sigara kullandım deneyimlerimi anlatmak istiyorum .öncelikle alet bir ana parçadan bir parça pamuktan ve bataryadan oluşuyor genel olarak.pamukta ısınan likit buhar oluyor ve sigara gibi hissetiriyor adeta ,likitlerin de 2 çeşiti bulunuyor ,nikotinli ve nikotinsiz likitler olmak üzere.

ciddi bir sigara tiryakisi ilk önce nikotinli likitlerle başlamalıdır mevzuya nikontin bağımlılığını yenmeye başlayanlar ise ,nikotinsiz ve hatta lezzetli hoş kokulu sayılabilecek nikotinsiz ve çeşit çeşit aromaları bulunan likiti seçebilirler psikolojik bağımlılığı yenene kadar vücuduna çok az yabancı kimyasal maddeler girmiş olur

kaliteli likitler genelde eu ülkelerinden gelen 25 ml şişelerden oluşuyor ,bu arada cihazınızın sıcaklığını ayarlayıp dumanı istediğiniz yoğunlukta elde edebiliyorsunuz bu çok zevkli ve havalı görünüyor bence :)
sigara olarak adlandırılmasında bir mantık hatası görüyorum. gerek tadı, gerek kokusu, gerek çalışma prensibi itibarıyla sigaradan çok nargileye benzeyen bir ürün bu çünkü. kullanım kalitesi olarak da benzeşiyorlar. nargileden alınan keyifle bundan alınan doğru orantılı.

yalnız şunu da belirtmek lazım ki, aletin kendisi, likidi, bataryası, ağızlığı vesaire derken adeta pc alır gibi detaylı araştıranlar, parçaları derin inceleyenler gördüm. son kullanıcı için kolay ürün değil.
gerçekten sigarayı bıraktıyormu evet e sigaraya kendine bağımlı yapıyor mu evet
burada insana olan fayda ve zararlarından bahsedeceğim
1.kesinlikle sabah kalktığınızda ağzınızda oluşan kötü kokudan ve ciğerinizde hissettiğiniz acıdan kurutuluyorsunuz.
2.likitlerden aldığınız tat zevki sigaradan daha fazla ve zevkle içiyorusunuz.
3.nikotin ihtiyacınızı karşılıyor.
4.sigaradan kesinlikle daha az zararlı
5.kısa vadede cebinizden fazla para çıkıyor ama uzun orta vadede sigara masraflarınızı azaltıyor.

öneriler kesinlikle amerikayı yeniden keşfetmeyin yakınınızda kullanan varsa bilgi alın internetten araştırın.

bu arada picoyu çok duyacaksınız.en iyi başlangıç setidir.

o patlama olaylarına da inanmayın her ucuz etin yahnisi pahalı olur pillerinizi kaliteli alın
bir merakla denemek için yurtdışından aldığım ijust s marka elektronik sigara ile başladim. ilk başlayanlar için kullanimi kolay fazla uğraş gerektirmeyen şarji kullanima bağli olara 2-4 gün arasi giden bir ürün. bazı püf noktalarini bimek gerek bunlar coilin vidaladiğimiz yere coilin tam ve sıkı bir şekilde oturduğundan emin olmak. ve likitin cili tam ıslatması bu ikisini iyi yaparsaniz 0.3 ohm da ciğer cekimi yapabilirsiniz.
e-sigara almadan önce mutlaka bir tanıdıktan bir iki saat deneyiniz çünkü kişiden kişiye değişen en önemli fark belli bir kullanım sonrası başağrısı yapması.
sigarayı gerçekten bırakmak isteyenler için sadece geçici bir süre kullanılması gereken ve kesinlikle çok yardımcı olan bir alet fakat uzun süreli kullanımın verebileceği zararlar henüz bilinmiyor bu sebeple sık ve çok uzun kullanmanızı tavsiye etmem.
beyler sağlığa normal sigaradan daha az zararlı olduğu kanıtlanmış olsada (yüzde 90 a yakın daha az zararlı) şu an gelişmekte olan bir teknoloji olduğu için biraz daha bu sektörün gelişmesini beklemenizi öneririm.çünkü elektronik sigaralarda pilden kaynaklı patlamalar meydana gelebiliyor.bu da ciddi yaralanmalara sebep olabiliyor.şu an pek yaygın olmadığı içinde karşınızda bir muhattap bulmanız zor olur.gerçi sağlık gittikten sonra gerisi pek önemli değil. normal sigaradan daha az zararlı deyip e.sigaraya geçip allah korusun canınızdan edebilir.en iyisi hiç içmemek.ayrıca sigarayı bırakmanın en kolay yolu hiç başlamamaktır.genç arkadaşlara duyurulur.
her ne kadar patlamalar sebebiyle çekinilsede patlamaların çoğu ısınma sebebiyle oluyor,e-sigaranın ısındığını hissettiğinizde soğumasını beklediğinizde bi sıkıntı olmuyor.ucuz likitler yerinede kaliteli likit kullanılması tavsiye edilir.
kullanacaksanız kesinlikle iyi markalar, kaliteli likitler ve kaliteli piller kullanmalısınız, sigarayı gerçekten bıraktırıyor ancak bunun da likit doldurması, sızdırma yapabilmesi, atomizer değiştirmesi, cam kırılıp cebi vıcık vıcık likit doldurması gibi durumları oluyor.
eleaf i stick pico mod ve serpent mini tank ile kullandığım teknoloji harikası alet. bu süreçte sigarayı çok az içiyorum ve sigara içerken yaşadığım sorunların bir çoğunu yaşamıyorum . elimde görenlerin ilk tepkisi o patlamıyor mu oluyor. bu tepkiden o kadar çok sıkıldım ki artık, " sigara öldürüyor elektronik sigara yaralıyor" diyorum. elinizdeki aletin patlamasını istemiyorsanız mutlaka orjinal piller kullanın ve cihazın devreleriyle oynamayın, bu cihazınızın güvenliğini en yükseğe çıkaracaktır. elektronik sigara ülkemizde yasak olduğundan dolayı ki aynı zamanda satışı da yasak oluyor, bu cihazı merdiven altı yerlerden almaya çalışıyorsunuz amamümkün mertebe cihazı almadan önce, cihazın orjinallik kontrolü nasıl yapılır bunu öğrenin. son olarak tütün ve tütün mamülleri sağlığa zararlıdır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler