duracell

alkali piller üreten bir pil firmasıdır. reklamlarındaki ayı maskotuyla dikkat çeker. bu firmanın aynı zamanda şarj aleti, powerbank’i, el feneri de bulunmaktadır. hemen hemen her markette bulabileceğiniz pillere sahiptir.
10 tanesini 2 liraya alabildiğiniz rakipleri olduğu için fiyatı pahalı görünse de performans olarak rakibinin olmadığını düşündüğüm pil. ayrıca eğlenceli reklamlarıyla da dikkat çekmektedir, bu yönden pazarlama becerileri de takdir edilesi.
kaliteli bir pil markasıdır fakat çinko karbon pillere kıyasla gayet iyidir. alkali pil üreten duracel diğer alkali pil üreten markalarla karşılaştırılmalıdır. reklamlarında "sıradan çinko karbon pillere göre" kalıbını çok kullanır fakat kıyaslanması gereken diğer piller alkali grubunda olmalıdır. fotoğraf makinesi kamp için fener va gibi fazla enerji tüketen cihazlarda kullanılması gayet mantıklıdır fakat saat yada kumanda da ucuz çinko karbon piller de gayet uzun ömürlüdür.
reklamlarıyla aklımıza kazınmış pil markasıdır.cidden oldukça kaliteli - uzun ömürlü piller üretirler ancak pilleri de bir o kadar pahalıdır.örneğin daha bugün baktım 4 lü pillerine 11 tlydi.biz öğrenci adamız diyip gidip 4 tl lik olan pilden aldım.mouse'u en azından 2 ay rahat bir şekilde götürüyor.

yalnız zamanında bir kere bunu kullanmıştım mouse için, hatırlamıyorsam 4-5 ay rahat gitmişti.
fiyatinin hakkini kesinlikle veren pil markasi. düşük enerji harcayan aletlere (duvar saat, kumanda vs.) taktiginizda en son ne zaman pil taktiginizi unutturur. yuksek enerji sarfiyatı olan pilli aletlerde ise randımanlı kullanim icin hemen hemen tek alternatifinizdir. yillardir da kalite standartlarından ödün vermediler, bu yönüyle de takdir edilmesi gereken bir markadir.
bu varken başka marka pil almak parayı çöpe atmaktır. gerçekten uzun ömürlü. alkali malkali hepsinden daha iyi bence. zamanında walkman'den kaset dinlerken bu farkı çok daha iyi anlayabiliyordum.

kaç kat uzun ömürlü bilmiyorum. ölçme şansım olmadı. ( kaç kişi merak edip bu kat sayıyı ölçer ki? ). ama eğer pil alıyorsanız, 3-5 fazla verip duracell almanız faydanıza olacaktır.
compakt fotoğraf makinem için şarj edilebilir pil olarak alıp ne zaman aldığımı unuttum markadır. makinemi çok sık kullanmasamda bu markayı kullandıktan sonra yılda 4-5 sefer şarj ettiğim pilleri şimdi 2-3 defa şarj ederek kullanıyorum. parasının hakkını veren bir marka.
günümüz şartlarında dünyada sektörün en iyisi olan firmadır.

fakat şöyle birşey vardır ki türkiye piyasasına kazıklamaktan başka birşey yapmıyorlar. 2000 yılından beri duracell türkiye'ye artik ikinci kalite mallarını göndermekte, ve ultra serisini artık üretmiyorlar, bunun yerine normal duracell'lere powercheck koymuşlar ve ultra fiyatına satıyorlar. deneyin test edin arkadaşlar inanmazsanız. hiçbir zaman en ucuz pile oranla10 kata kadar uzun olmuyor. taş patlasın 5 kat olacaktır.
kablosuz mouse ile muhteşem ikili oluşturan pil markası. kablosuz mousenize pil olarak bunu takın diğerlerine gore farkı göreceksiniz öyle ki pil bitmiyor arkadaşlar. pil normalde 1 ayda bitiyor ama pili çıkarıp bir 2 dk dinlendirirseniz o gün işinizi tamamen görüyor. bu yöntemle 3-4 aydır tek pille idare ediyorum kesinlikle performans düşüşü yok

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler