duolingo

bir çok dili aynı anda öğrenebileceğiniz, alıştırmalar ve sesli telaffuz soruları ile bilginizi ölçen dil öğrenme programıdır. eğer bu seviyeler bana çok kolay diyenlerdenseniz, direk olarak ara sınavları seçip seviyenizdeki alıştırmaları yapabilirsiniz. ayrıca bu uygulamadan aldığınız dijital sertifikayı linkedin profilinize ekleyebilirsiniz. ben bu sertifikayı basılı olarak almak, çerçeveletip duvara asmak istiyorum derseniz o da ücrete tabi.

ios: https://itunes.apple.com/us/app/duolingo/id570060128?mt=8
android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=tr
içerisinde birçok dil öğrenmenize fayda sağlayacak site.fayda sağlayacak diyorum çünkü site üzerinden dil öğrenmek oldukça uzun süreç gerekli kitapların veya başka derslerin alınması gerekli olduğunu düşünüyorum.
wordtest sitesi ise işin gramer kısmını öne almış durumda.
ama görsel materyallerle desteklenmesi puan sistemi ücretsiz olması hızlı adapte olmanızı sağlıyor ve işi biraz daha eğlenceli kılıyor.gerisi size kalmış.
edit: unutmadan sitenin android ve ios mobil versiyonları da mevcut tek üyelikle mobille kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.
busuu uygulaması ile birlikte kullandığım busuudan öğrendiklerimi pekiştiren daha çok gramer öğretmeyi amaçlayan bir uygulama. ücretsiz ve tasarımı fazla çocuksu ama olsun. sonuçta ücretsiz. size dil öğreteceğini iddaa etmez. ama işini hakkıyla yapar.
mobil olarak kullanılabilen ve dil öğretme sistemini resimlerle kurarak sizin görsel hafızanıza kelimeleri işleyerek farklı dilleri öğrenebilmenizi sağlayan mobil uygulama. bu uygulamanın baz aldığı en eski ve köklü program rosetta stone'dur. her ikisini de denemekte fayda var. duolingo tabi mobil uygulama olduğu için her an pratik yapmak için daha uygun oluyor. (bkz:rosetta stone)
aslında harika bir dil eğitim uygulaması ancak bir kaç ünite sonra nedense sıkılıp kullanmama veya daha az kullanma eğilimine giriyor ve nihayetinde tüm dil öğretim uygulamaları veya sistemleri gibi hello how are you? da takılıp kalıyorsunuz.
tinycards adinda sirin mi sirin bir yan uygulamasi var. dilbilgisinden ziyade daha kelime ogrenimini gorsel destegiyle tamamliyor. ben sahsen tembel bir insan olarak okuyarak degil de "gorerek" ogrenebildigim icin tadindan yenmez seklinde nitelendirebilirm. grafikleri de sevdim.
uzun zamandır kullanırım ama ara ara kullanırım.arkadaşın dediği gibi bir zamandan sonra devamlılığını yitiriyor (en azından benim nezdimde)böyle olunca da ara ara yüklüyorum ve kullanıp siliyorum.zaten ücretsiz özelliğinin belli sınırları var,bir süreden sonra premium almak gerekiyor.
en nihayetinde;sıkıcı ama yararlı bir uygulama.
can sıkıntısından isveççe öğrendiğim dil uygulamasıdır. pratikte aslında çok başarılı olmasına rağmen, bazı aynı anlama gelen sözcük ve kelime gruplarında yanlış cevap verilmiş gibi algılayıp hata vermesi adamı delirtir. bu yüzden bir çok kez silip tekrar geri yükledim.
birçok dilin grammerini eğlenceli bi şekilde öğreten uygulama.yabancı bir dile giriş için faydalı ve grammerin sıkıcılığını ortadan kaldırıyor
belirli bir ingilizce geçmişiniz varsa ve yavaş yavaş köreldiğinizi düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ederin. kendisi ile gramer tekrarı yapıp bilgilerinizi tavsiye edebilirsiniz. ayrıca kelime bilgilinizi arttırabilir, kelimelerin doğru yazılışlarını pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler