dota 2

warcraft iii : the frozen throne oyun modunun geliştirilip, tek bir oyun halinde sunulmuş halidir.oyunun ilk sürümü 2013 yılında yayınlanmıştır. (beta olmayan ilk sürümü.) oyun steam üzerinde anlık olarak en çok oynanan oyunlardan biridir. (genelde ilk 3'te oluyor.)

oyunun ana amacı rakibin merkezini yok etmektir.rakibin merkezine kadar gelebilmek için ise kuleleri yıkmanız gerekmektedir.oyun 2 takım ve her bir takımda 5 oyuncuyla oynanmaktadır.her bir oyuncunun bir kahramanı (hero) vardır.

oyun espor alanında da çok başarılıdır.arkasında valve olduğu için çok büyük turnuvaları yapılır ve çok büyük ödüller dağıtılır.
en iyi moba oyunudur.oyun ozrluğu bakımından lolü cebiden çıkarır.zorlık seviyesi bakımından bir hon olmasa da hon oynayan son 10 kişiyi müzeye kaldırdıkları için artık honla karşılaştırma yapmak gereksizdir.oyunun başındaki ice frog tam bir efsanedir.kimliği yıllardır gizlidir.
oyun espor anlamında gelişmiş olsa da lolün espor turnuvaları verilen sponsor destekleri ,yayınların falan daha fazla duyulduğunu (lolü övmek için demiyorum tabi ki bunu) söyleyebilrim.bunda ergen kitlenin deli gibi lol oynaması ve izlemesinin de payı büyüktür.her ne olursa olsun dota 2 kat kat daha fazla zeka ve emek gerektiren bir oyun olacaktır herzaman.
dota 2002'den beri var olan bir oyun. counter-strike gibi, başka bir oyunun modu olarak ortaya çıkmış, zamana ayak uydurarak teknolojik olarak ilerlemiş, mekaniğindeki aksaklıkları sürekli yenilemiş, oyuncu kitlesini dinlemiş, ama temel mantığını hiç bozmamış bir oyun. bu yüzden de tıpkı counter-strike gibi, 15 yıl sonra hala zevkle oynanıyor. bu ekolün şu andaki temsilcisidir dota 2.
dota ismi bir kısaltma olup, oyunun tam ismi "defence of the anchients" dır.
dota, warcraft 3 oyunu üzerine ıcefrog isimli tasarımcı tarafından yazılmış bir mod iken oyunun popülerliğinin çığ gibi büyümesi ile valve(ünlü oyun platformu steam platformunun sahibi) firması ıcefrog ile anlaşarak 9 temmuz 2013 tarihinde dota 2'yi piyasaya sürülmüştür.
dota, moba türünün ilk örneğidir.
valve tarafından geliştirilmiş bir moba oyunudur. 2011 de çıkan oyun 2013 te macos ve linux için de yayınlanmıştır. yapımcısı erik johnson, tasarımcısı ıcefrog, yazarları marc laidlaw ,ted kosmatka , kris katz dır. türü çok oyunculu savaş arenasıdır. steam deki en popüler oyunlardan birisidir.
oyunda o kadar çok rus vardır ki bu oyunun ismi dota 2 yerine cyka 2 olarak değiştirilse daha iyi olur.

ulan ne meraklı şu ruslar küfretmeye.
arada arkadaşlarla sadece overthrow oynadığım lolün babası oyundur.
son derece eğleniyorum açıkcası. ranked atıp kanser olacağınıza desert quintet'te eğlenin. gerçi custom gameler de bugdan geçilmiyor volvo sağolsun ama eğlendiriyor yine de.
tek başıma girip ingilizce konuşamayan, oyuna girer girmez mid lane'i işaretleyip chatten mid or feed yazıp first pick invoker veya shadow fiend alıp first blood verdikten sonra itemlerini satıp sadece tp alarak karşı mid'i feedleyen insanlarla oynamak yerine arkadaşlar girip birbirimize hem kanser verip hem de eğlenmeye çalışıyoruz. aslında 5 kişilik bir arkadaş grubuyla oynandığında çok fazla zevk veren bir oyun ama oynaması da bir o kadar zor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler