dolphin browser

sırf meraktan indirdiğim ve oldukça memnun kaldığım tarayıcı. bir opera kadar kullanışlı, bir chrome kadar gösterişli olmasa da oldukça güzel ve kullanışlı olan tarayıcı. bilgisayar için henüz denemedim ancak telefon için safari ve chrome kadar sağlam ve güzel diyebilirim. en sevdiğim özelliği ise istediğiniz siteyi masaüstü sürümünde de açabiliyor oluşu. bazı sitelerin mobil sürümü çok kötü oluyor ve insan kullanmak istemiyor. tarayıcılar ise otomatik olarak mobil sürüme geçiyor. ancak bu browser alt kısımdaki sekmesi sayesinde sizi dilerseniz telefondan da masaüstü sürümünde bağlayabiliyor. tabiki çok çok önemli bir özellik değil ancak ben gibi takıntılı insanlar için operadan sonra 2.tarayıcı olabilir düşüncesindeyim. siteyi tam gördüğünüzde en önemli artı şu oluyor ki otomatik yönlendirmelere maruz kalmıyorsunuz. yani bir siteye girdiğinizde zorla sizi bir reklama tıklatmıyor. siz kendiniz isterseniz tıklıyorsunuz. boyut olarak da son derece küçük olması ve istediği izinlerin çok az olması bu browseri şimdilerde tercih etme sebebim.
telefonumda chrome gibi her gecen gun inanilmaz alan kaplayan tarayicilardan sikilip lite/light bir browser aramaya basladigimda dolphin ile karsilasmistim.
eger yanilmiyorsam uc farkli versiyonu var;

1) standart
2) incognito
3) light/lite(sadece 457 kb idi)

kesinlikle crash olmayan bir browser, oneririm.
android telefonlarda yılların tecrübesine sahip browser.

bir zamanların en iyisiydi ki yerini doldurdular. genel olarak ram kullanım miktarlarına, pil kullanım miktarlarına baktığım zaman artık ilk sırada değil kendileri.

tabi günümüzde bu kadar rakip varken ilk sırayı kimse kapamıyor. ancak şöyle bir durum var ki; son zamanalrda yaptıkları hamlelerle daha da bir kötü duruma düştüler. mesela jetpack diye bir versiyon çıkardılar. bu versiyon güya reklamları, gereksiz elementleri engelleyip daha hızlı çalışmasını sağlayacak uygulamanın ancak engellemediği şey yok. bir siteye girdiğiniz zaman site bomboş görünüyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler