dogecoin

üretim amacı tamamen şaka olan coindir. ciddiyim bu söylediklerimde. dogecoin'in ortaya çıkış hikayesi şakaymış başta. işte zamanla kendini bu seviyelere kadar getirebilmişler.
helal olsun demekle yetiniyorum. şuan 10 liraya 1000 tane kadar alabiliyorsunuz. maximum kendini 2-3 katlar dahada katlamaz.
orta vadede kesinlikle kazandırmayacak hatta uzun vadede bir geleceği olmayan coin. ben de gırgırına 1000 doge aldım. ama artacağını sanmıyorum.
en eski alt coinlerden olmasına rağmen halen yerlerde sürünen vede vakti samanında spekulasyonlarla birilerini zengin eden alt coindir. ripto para piyasasına yeni girecek olan arkadaşların doge coinin hikayesini araştırmalarını öneririm.
yarın ne olacağı hiç belli olmaz. şu an en düşükten alınabilen altcoin bu olduğuna göre gelecekte bitcoin bitcoin cash dash litecoin üretilemez zorlaşır ve maliyetli olursa yatırımcılar ve al sat borsası bir anda dogecoin dönebilirler. bu aslında o altcoin'in arkasında kim olacak kim destekleyecek gibi parametrelere bağlıdır. tamam çıkış amacı tamamen şaka fakat çıktı ve yatırım aldı o zaman ne olacak?

arkadaşlar şahsi tavsiyem bu tamamen dümenden olan ve saadet zinciri gibi devam eden sanal para olayına başlamadan önce gidin 200tl bir borsa hesabı açıp çat çat çat harcayın kaybedin, belki kazanırsınız bilemem ama en azından olmayan bir değerle oynamayı etkenleri görürsünüz. neye yatırım yapılır nasıl batılır çıkılır deneyim elde edersiniz iki ay önce bimeks battığında hiçbir yatırımcıya bimeks batarı anlatamazdınız ama battı ve borsada yatırımcı kaybetti. bir anda çıkan şahlanan ve yatırımcısına %50 kazandıran aselsan için de kimse çıkar diyemezdi.

bu işler tam olarak böyledir. bir bakmışsınız dogecoin bir anda şaha kalkmış, bunu kimse bilemez. eğer çok ciddi finansal kaynağınız varsa ancak bu süreci tetikler veya yönetirsiniz.

peki kim şaha kaldırıyor?

çok basit bir soru bu. ben. hatta sen, biz, siz onlar :)
benim de elimde öylesinde duran 200-300 arası bi dogecoin'im var geleceğinin parlak olduğunu düşünmüyorum dash,iota ,ltc ,eth varken ama kenarda köşede bikaç bin tane dursa da sizi büyük zararlara sokmıyacak en ucuz coinlerden birisidir
bedava coin veren sitelerde bile her reklamda bir sürü dogecoininiz olup off bu neymiş böyle hep bunun reklamlarını izleyim gibi hatalara düşülmemesi gereken coin. çünkü en değersiz coinlerden biridir ve olan bu dogecoinin niye bir çok faucet hesabında olduğunu anlamlandiramiyorum
valla ya tamamen yok olacak ya da eninde sonunda üç beş de olsa kazandıracak coindir. şimdi bütün hesaplar satoshi ile yapılıyor çoğu küçük işlemde benim beklentim bu işlemler için kullanılacak bir altcoin seçilmesi. buna en uygun aday da bana göre dogecoin. eski ve herkes tarafından bilindik bir coin sonuçta. en az 15 gün bitcoin nedir altcoin nedir faucet nedir diyen adam görmüştür bu dogecoini. bence bu yüzden hala faucet sitelerde görüyoruz.

kenara belli bir miktar atmanız size bir şey kaybettirmez ama kazandırabilir uzun vadede. silinmeyeceğine göre en azından para sabit kalır.
kurucusu dolandırıcılıktan hapse giren; sınırsız biçimde ve çok sayıda üretimi hızla yapılabilen güvensiz bir coindir. şuan hangi akla ve mantığa dayalı bir biçimde sıçrama yaptığı belli değildir. aynı şekilde çakılacağı mutlaktır.

hızlı biçimde pump yapması yatırım fırsatı görülmemeli. aynı hızla dump yapar ve aylarca sizi aldığınız satstan satmak için bekletir.
piyasada dogecoin gibi onlarca makara coin ve token var. neden onlar değil de dogecoin böyle yükseliyor fiyat olarak diye merak edenler vardır mutlaka. iki temel sebebi var, açıklayayım.

dogecoin'in meşhur olmasının en önemli sebebi bu tarz ilk coin olması. dogecoin çıktığında piyasada toplam 30-40 coin vardı zaten. token olayı zaten yoktu. şu anda sırf coinmarketcap'te kayıtlı 1300'den fazla var. o kadar ufak bir piyasada tek başına duran bir dogecoin kafadan ilgi çekti zaten.

dogecoin ilk çıktığında kriptoparaların kullanıcı kitlesinin tamamına yakını 4chan'e takılan lurker arkadaşlardan oluşuyordu. şimdiki gibi çeşitlilik de yoktu. bu arkadaşlar dogecoin'i sahiplendiler ve internette reklamını yaptılar. maddi kazançları olanlar da oldu tabii ama bir kısmı dogecoin sahibi olmadığı halde, eğlence olsun diye yaptı. sonuç olarak "şaka coin'i şu kadar işlem hacmi yaptı" diye haberlere de çıktılar ve popülaritesi kartopu gibi büyüdü. daha sonra sahipsiz kalan coin, bu aralar piyasaya bolca yeni insan girince ve bu insanlar kriptoparalar hakkında araştırma yapıp "bu dogecoin de ne ola ki" diye merak edince popülerliği arttı. olay bu.

dogecoin'in fiyatı ne olur bilmem. ama bir daha dogecoin gibi bir coin, dogecoin'in çıktığı noktalara çıkamaz.
halihazırda bir işlem hacmi olduğundan ve de fiyatı halen öyle tomar tomar almaya müsait olduğundan dolayı tercih edilmeye başlandığını düşündüğüm coin. cryptopia borsasında alım/satım coini olarak işlem görmekte, coinpot cüzdanında hatırı sayılmaktadır.
  • /
  • 5

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler