dogecoin

bir altcoin. poloniex borsasına göre değeri en düşük altcoin ki bu değer an itibariyle yalnızca 0.00000019 btc. durum böyle olunca bitcoinin iniş ve çıkışlarından pek fazla etkilenmiyor. diğer değeri yüksek altcoinler, bitcoinin yükselişi karşısında dipleri görürken bu altcoin hemen hemen aynı seviyelerde kalıyor. bu nedenle bitcoin karşılığı pek değişmiyor ve madenciliği de kolay olduğundan uzun vadede hatırı sayılır miktarda bitcoin kazandırabilir.
cibiliyetini sevdiğimin altcoini, 2013-2014 yıllarında hatrı sayılır sayıda insanı zarara sokmuş olan, hiç güvenmediğim ve hiç yatırım yapmadığım kripto para birimi. tam anlamıyla bir shitcoin. yer yer bu coinin tedavülden kalkabileceği iddia edilmektedir. herhalde kripto para birimi dünyası için ilginç olur böyle bir şey olursa.

tek iyi yanı ise doge'dir. doge candır.
ismini shiba ınu (japon köpek ırkı) 'dan almıştır. aralık 2013'de piyasaya giriş yapmıştır. dogecoin'in sloganı ingilizce "to the moon!". türkçede ise karşılığını ''aya doğru!'' olarak çevirebiliriz. ticari uygulanırlığı gelişmemiş olan altcoindir.

 resim
tercih edilme sebebi hizli olmasi ve islem ucretinin cok ama cok uzuz olmasi olan, faucet sitelerinden bile gunde 20-25 adet kazanabilecegeniz ve sasirtici bir bicimde son bir haftadir pump’lanan shitcoin.

an itibariyla %16,27 artistadir.
şaka amaçlı çıkmış, iyi değerleri görmüş ama artık dibi vurmuş ve her geçen gün azalarak biteceği öngörülen bir coin. ancak son bir kez pump dalgası göreceğini söyleyenler de var. bir bildikleri var mı bilmiyorum ama 2 dolarlık alıp kenara koysam bir şey kaybetmem diye düşünüyorum.
inanılmaz derecede insani kendini almaya zorlayan coindir. muhtemelen 2-3 ay içerisinde son zıplamasını yapıp kriptopara alemini terkidiyar eyleyecektir.

tr de koineks.com dan borsası takip edilebilir ve alım satım yapılabilir shitcoin. transfer ücretleri ve komisyonları oldukça düşük.
yatırım yaptığım altcoindir kendisi.
an itibariyle elimde 2000 kadar dogecoin turuyorum. lira karşılığı 20 olmasada pump yiyeceğini düşünüyorum. neden yiyeceğini yani avantajlarını dostlar açıklamış zaten.
köşeden bi 50 liralık dogecoin almak size birşey kaybettirmez.
tavsiye coin.
al-sat yapım yapan arkadaşlar için en kıymetli coindir.şöyle ki,çok ucuz bir coin çeşiti olduğu için değeri sürekli zıplayıp çakılmaktadır,böyle olduğu için bir haftada yaptığınız yatırıma %50 kâr getirmesi çok normaldir,ama değerlerini iyi takip etmelisiniz ve düşükten alıp yüksekten satmalısınız,en dibi gördüğünde alın ve sizin için makul bi değerde satın,kendinizi fazla kaptırırsanız zarar edersiniz.kendinize bir değer belirleyin ve o değere gelince alın,aynı şekikde belli bir değerde de satın.bu gibi işlerde hırs kaybettirir.
112 milyar adet piyasada bulunan ve boş yere beklenti oluşturulan bir altcoindir. 5 kat artış bekleyerek boş hayale kapılanlar 1 milyar dolarlık market cap'ı oluşturulacağından habersizdir. ayrıca hâlâ kazınmakta olan bir coin'dir.
2 haftadır takipçi sayısı yüksek olan twitter hesapları yeni ath mi geliyor diye milleti gazlıyor. grafikler paylaşıyorlar. geçtiğimiz temmuz ayında tavan yapıp ath olarak tarihinde 180 satoshi'lere kadar çıkmıştır.

doge'ye yeniden pump geliyor olabilir fakat dikkatli olmak gerekir. doge uzun vadeli yatırım amaçlı bir coin değildir bir pump coinidir. en dibi gördüğü zamanlarda 300-400 usd'lik alınıp, %30 %50 yukarı emir koyulup unutulabilir. doge'yi daha çok ucuz bitcoin transferinde kullanmanızı öneririm yada bir diğer ucuz transfer için (bkz:ripple)'ı tercih edebilirsiniz.
  • /
  • 5

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler