dji spark

dji markasının mini drone'u. kendisi kompakt ve kuzeni mavic gibi drone'lardan daha mini olduğu için izinler ve sertifikalar gibi pek çok prosedürü es geçme şansınız oluyor. özellikle seyahatlerinizde bol çekim yapmayı sevenlerdenseniz kesinlikle değer bir ürün. kontrol sistemi sayesinde kendi limitlerine ulaştığında sizi uyarıyor. modları sayesinde daha stabil veya atak hareketlerle çekim yapabiliyorsunuz. özellikle spor modda keskin manevralar yapmak oldukça keyifli.
çinli dji firmasının ürün portföyündeki en küçük drone. fly more package ı ekstra 1 adet pil, 4 adet pervane, şarj ünitesi, pervane korumalıkları, uzaktan kumanda, ve taşıma çantası ile gelir. yaptığım uçuşlarda 1 km kadar uzaklaştığım oldu, drone oldukça stabil. kameranın 2 boyutlu gimbala sahip olması tek kötü yanı. yandan çekimlerde hafif eğim oluşuyor. uzaktan kumanda üzerinde sport mode düğmesine basınca, mesafe sensörleri kapanıyor, drone maksimum hıza ulaşıyor. bu mod kullanılırken kesinlikle dikkatli olunmalıdır.
500 metre irtifa 5000 metre yatay uzaklığa uzanan bir menzili var. en sık yaşanan sorunlardan biri bağlantı kopmasıdır bunun için otg kablo kullanmak bir nebze bu sorunu çözüyor.

10-12 dakikalık bir uçuş süresi var firma 15 dakika dese de hava şartları çok etkiliyor. en fazla full hd kalite çekebiliyor. baz istasyonları çok fazla etkiliyor dronu.

en iyi yönleri ise çok sağlam bir drone. çok küçük olmasına rağmen ufak tefek ağaca çarpma durumlarından kurtulma imkanı gayet yüksek. profesyonel işler yapmıyorsanız spark gayet yeterli bir drone.
drone dünyasına giriş yapmak için mükemmel bir alet. fly more paketi ile almanızı öneririm çünkü ancak o zaman alacağınız keyif tam olur. kağıt üzerinde 15 dakika uçuş süresi dense de gerçekte 10-12 dakika gibi aralığınız oluyor ve tek batarya çoğunlukla yeterli olmuyor, hemen diğerini takıp devam etmek istiyorsunuz.
avuç boyutunda, avcunuzla kontrol edebildiğiniz, avcunuza inebilen, hobi amaçlı kullanılabilecek bir drone. ürün her şeyden önce bir dji ürünü yani arkasında kapı gibi sağlam bir yazılım var. boyutuna göre inanılmaz şeyler yapsa da insanların en çok şikayet ettikleri şey kesinlikle menzilidir. mavic pro (fly more combo ile aralarında 300 dolar fark var) 10 km uzaklaşırken gıkını çıkarmazken, spark 2 km gidemiyor. dji menzilinin 2 km olduğunu iddia etse de incelemelerde 800, 400 hatta 200 metre gibi mesafelerden söz ediliyor (kumandası ile). hele bir de kumandanız yoksa menzil ne demek edaları ile dji'ın size baktığını fark edebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler