dji phantom 3

ilk dji ürünüm olduğundan kıyaslama yapmak yerine, direk gördüğüm özellikleri yorumlayabiliyorum (professional için):

- 2 km menzil oldukça güzel. bu kadar ileriye gönderilir mi ayrı bir tartışma konusu fakat, olması her daim ++
- kumanda ve yönetilebilirlik daha önce dron kullananlar için oldukça kolay gelecektir. parrot bebop'un yaptığı telefonla yönetin ya da gerçek kumanda için fazladan 400 usd verin olayına girmemeleri güzel.
- 4k video olması mükemmel, ha ne çekeceksin 4k lık, hadi çektin nerede nasıl izleyeceksin dersen durur bir düşünürüm ama cevap bulabileceğime de eminim
- djı pilot uygulaması biraz böyle nasıl desem, olmamış. usability ve ux'e dair bir takım sıkıntıları var, şu anda iş görüyor olması yeterli gerçi.
- yedek bataryası henüz çıkmadı. bu bile almayı beklemek için yeterli sebep olabilir aslında ama benim gibi dayanamayıp alıyorsanız bir süre kısa süreli çekimler yapmak zorunda kalacağınız gerçeğine hazırlıklı olmalısınız.
- gimball'ın sadece yukarı aşağı kontrol edilebilmesi kötü,
- insan kamerada zoom özelliği arıyor. evet ütopik ama arıyor.
- haritayla mis gibi uçururum düşüncesi yanlış. çevredeki evleri / ağaçları / direkleri unutmayın. minimum 70-80 metreye çıkın eğer şehir içinde uçuracaksanız
- biraz fazla gürültülü
- kapalı alanda uçurmayı düşünmeyin bile. en azından ilk 6 ay kapalı alanda uçulabilecek seviyede öğrenmenin imkanı yok gibi. laf dinlemeyip denerseniz ve duvara çarparsanız (neyse ki sağlam) oldukça mutsuz olabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler