demirdöküm atron

demirdöküm markasına soğuk yaklaşmama neden olan cihazdır. önceki çalıştığım firmalarda sayısını hatırlamadığım kadar çok sattım. bir çok müşteriden küfür yememe rağmen maaşlı çalışan bir mühendis olduğumdan çok birşey yapamadım. kendi firmamı açtıktan sonra ise sadece 2 tane sattım ve bir daha satmamaya yemin ettim. 3 sene boyunca da bu cihaz için gelen müşterileri başka marka ya da modele ikna etmeye çalıştım, ikna olmayanları ise düşünmeden geri çevirdim.

sattığım ilk atron ilk 1 aylık kullanımdan sonra anakart arızası verdi ve müşterim kışın ortasında soğukta kaldı. servis bir kaç gün içerisinde değiştirdi kartı ama o bir kaç gün içerisinde de eminim müşteri 7 göbeğe kadar giydirmiştir bana.

diğer müşterimde kullanılmamış cihaz içerisinde gaz kaçağı çıktı. ben servise cihazında kaçak var dedim, servis müşteriye flex dedi. ben cihaz dedim, onlar flex dedi. bir türlü cihazı bakmadılar. en son işten sıyrılmak için kombiden önce 3 parça boruyu ve flexi söküp değiştirdik. yine kaçak çıkınca müşteri ikna oldu ve servisi arayıp kalayı bastı. servis de lütfedip bokunu temizleyebildi.

benim tecrübelerim bunlar. yine de tercih etmek isteyenlere teknik bilgileri de verelim. 24 kw konvansiyonel bir cihazdır. demirdöküm'ün en ucuz çift eşanjörlü kombisidir. sorunsuz bir tanesine denk gelip servise de yine sorun yaşamadan cihazı açtırabilirseniz 10 mtül peteği rahatça ısıtır. tekrar bozulana kadar tabi.
rezalet ötesi kombi.

banyo yaparken su kendi kendisine soğur. musluktan sıcak tarafı açarsınız. yanarsınız. bu kez eski ayarına getirirsiniz hala yanarsınız. biraz soğuğa alırsınız donarsınız.

bir sonraki banyo tecrübenizde su kendi kendisine ısındığı zaman dokunmazsınız ayarına. yana yana yıkanırken farkedersiniz ki su soğur biraz sonra. meğerse kombi kendi kendisine suyu soğutup ısıtmaktadır.

kısacası başta dediğim gibi çöptür.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler