delonghi kg79 kahve öğütücü

kahve öğütmek istiyorum diyorsunuz. otomatik yapsın elle uğraşmam diyorsunuz. bir öğütücüye de bin lira verecek değilim diyorsunuz. o zaman bu makine sizin için uygun olabilir.

görece geniş bir haznesi var. bir kerede fazla miktarda öğütmeye uygun. öğütme ayarı mevcut. kalın ya da ince çekebilirsiniz ancak özellikle espresso inceliği isteyenler için yeterince başarılı olduğundan şüpheliyim. hem incelik hem homojenlik olarak sonuçta seramik kadar iyi değil ama bıçakla parçalayanlardan daha iyi (konik çelik teker sistemi var.)

temizliği maalesef çoğu cihaz gibi zor. fırçayla falan uğraşmak gerekiyor. benim bir soğuk bakma nedenim de büyüklüğü. mutfakta kahve makinesi kadar yer kaplıyor. mutfakta gerçekten yer yok. bu nedenle ben ufak boyutlu cihazları tercih ediyorum. (el değirmenleri veya sinbo scm-2934 modeli gibi)

bu bir dert değilse fiyatını uygun buluyorum. marka olarak da kahve makinesini yıllarca kullanan biri olarak kalitesine güveniyorum. ama şahsi tercihim, seramik bir el değirmeni + 40 liralık ucuz bir elektrikli öğütücü kombinasyonu. böylece hem en iyisinden bir öğütme imkanı (elle) hem de filtre makine için pratik öğütme imkanı (sinbo ile) buluyorum, hem de daha ucuza geliyor.

http://www.delonghi.com/tr-tr/urunler/kahveler/kahve-makineleri/kahve-ogutuculer/kg79-0177111028

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler