dash

kısaltması da kendisi gibi dash olan, kendi blockchain'ini kullanan, merkezi olmayan yeni nesil kripto para birimi. son zamanlarda oldukça popülerleşmiştir ve gelecek vaadettiğine inanılır.

an itibarıyla değeri 416.85 amerikan dolarıdır.
coinpot.co adlı browser mining ve kripto mini cüzdan sitesinden, çok rahatlıkla bolca kazı yapılabilecek bir altcoindir. ben şahsen burada biriktirdiğim dash'ları; ya bitcoin'e ya da bitcoin cash'e çevirip cüzdanıma aktarıyorum.
an itibarıyla %17'lik bir pump yiyen ve fiyatı 717,53 amerikan doları olan kripto para birimi.

ulan başlığını açacağıma tüm paramı dash'e yatırsaymışsım keşke dedirtir. 12 günde %50'e yakın artmış.
kendi blok zincirini kullanan kripto para birimidir kendisi.
gelecek çağı dedikleri bu olsa gerek çünkü tüm kripto para birimleri pump yiyor, dash'de onlardan biri. piyasada dolaşan tedarik sayısını kontrol ettim muazzam bi artış var. market kapasitesi yani arz çok fazla artmış durumda.

bende black friday etkinliği olduğu için hashflare'den 3,20 dolarlık mining kazım gücünü 0,60 dolara alarak dash kazdırıyorum. kar elde ettirecektir bu kripto para.
neredeyse butun kripto para birimlerinin cakildigi, insanlarin panik icinde oldugu bugun, an itibariyla yaklasik %10 deger artisi olan ve 731,72 amerikan dolari degeri olan, ciddi ciddi mining isine girmeye karar verdiren kripto para birimi.

herkes ethereum’a guvenli liman derdi, meger en guvenli liman dash’mis. adi gibi dash gibi coin.
bence uzun vadede çok kar ettirecek ve gerçek değerini bulduğunda yatırımcılarını sevindirecek coin. bunun ilk sebebinde darkcoin isminden dash gibi daha akılda kalıcı ve çekici bir isme sahip olması yatıyor. ikincisi kripto para uzmanları genelde bitcoin ve diğer altcoinler hakkında değil genelde hep bitcoin ve dash hakkında konuşmaya çalışıyorlar. sanıyorum ki kendi ellerinde de para etmesini bekledikleri bir miktar dash var. artık devir yatırım amaçlı tuttuğun şeyin ne kadar insanda olduğudur. dash'ın çok tutulmasının nedeni de bu camiada gizliliğe önem vermesi diyebiliriz. hem kurulmuş olan masternode sistemi de idealin üzerinde bir değere sahip.

yine de yatırım tavsiyesi değildir.
bitcoinin en çalkantılı halinde diğer coinlerin çakılışını izlerken dash'in dimdik ayakta durduğunu gördüğüm kemik kitlesinin ve direnç ekiplerinin sağlam olduğunu düşündüğüm için.
piyasanın böylesine sallantıda olduğu bir dönemde neredeyse hiç değer kaybetmemiş olması bende bu kripto birime karşı ciddi bir merak uyandırdı. almak için henüz çok geç kalmış sayılmam diyerek btc ye yatırdığım miktar kadar yatırmayı düşünmüyor değilim
karanlık geçen 29 kasım gecesinde aldığı fonlar sayesinde bir nebze de olsa ayakta kalmayı başaran sayılı altcoinden birisidir. bana %6'lık bir kâr getirmiştir. her ne kadar artık sadece bitcoin'e yönelmiş olsam da şiddetle fiyat düşüşlerinde bu coine saldırmanızı tavsiye ederim.
nasıl yükseldiğini anlamadığım kripto para.
son 30 saatte top 20'de ki değer kazanan tek kripto para olması kimse tarafından beklenilmiyordu bence. bitcoin bile %10-15 değer kaybederken dash %15 civarında değer kazandı. mantıklı açıklamasını ya da nedenini bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler