daewoo

dünyanın sanırım en çirkin araçlarını üreten otomobil markası. yanlış bilmiyorsam kore menşeilidir. pek çok modeli arasından sadece arcadia, g2x ve lacetti modeli görünüm olarak göze hitap eder ülkemizde de en çok lacetti modeli tutulmuştur.
bu firmanın araçları, firmayı general motors'un satın almasından sonra ülkemizde chevrolet markasıyla satılmaya başlandı. daewoo adıyla ülkemizde bulunduğu dönemde hem dayanıksız, hem de göz kanatan tasarımlara sahip araçlarıyla çok kötü bir imaj edindi. daihatsu da benzer bir imaja sahiptir mesela, benzer sebeplerden ötürü.

bu marka değişikliği sonrası satılan sözde chevrolet, özde daewoo'larsa uzun süre büyük talep gördü ve firma ülkemizden yıllar önce çekildiği halde hala ikinci el piyasası canlı. insanın adı çıkacağına canı çıksın işte.
reklamlarinda o zaman hayatta olan rahmetli baris manco’yu oynatarak, baris manco’yu cok seven halki etkilemeye calismis, guney kore menseli tasarim ozurlusu araba markasi.

aslinda sirf araba degil, forklift, televizyon gibi birbirleriyle alakasiz alanlarda urun ureten bir sirkettir kendisi.
gözlere geçici körlük verecek cinsten tasarımlara sahip ismiyle de güven vermeyen, bildiğim kadarıyla battıktan sonra chevrolet'e katılıp eh işte/bilemedim ki ayarına gelen kore markası.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler