d'addario

fiyat performans olarak orta kalite gitar ve bas gitar telleri üreten firmadır. nikel kaplamalı olan xr serisi oldukça iyidir. bunların dışında planet waves isimli firmayla da ortaklardır.
guzel bir gitar teli markası. çok pahalı değildir bunun yanında gerçekten telleri kalitelidir. gitar teline para yetiştirmekte zorlanan benim gibi gitaristlerin hayatını fiyat performans kalitesiyle kolaylaştıran bir firmadır.
klasik gitar sahibi olarak tercih ettiğim gitar teli markası. tercih etmemin temel sebebi çok bilinen bir marka olması ve fiyatı. ilk zamanlar ej45, ej46, ej49 vs. gibi modellerinin hangisi tercih edeceğimi anlamamıştım. yeni gitar çalanlar için bu modellerin aslında bir farkı yok. ne zaman ki kulaklar ses ayrımına varıyor o zaman daha soft bir ses istendiğinde ej45 ya da daha akustik bir ses istendiğinde ej49 alınmalı diyorsunuz.
elektro gitar için konuşacak olursam genelde kendi adıma beğenmediğim, bana yeterince güven verememiş gitar teli markasıdır. fiyat olarak uygundur ancak beklentiniz tune down yaptığınızda da size sustain verebilecek bir tel takımı ise, rahatlık ve esneklik ise, dayanıklılık ise şahsen elixir ve ernie ball markalarına da bir göz atmalısınız derim.
aslında marka ismi nedeniyle oldukça kaliteli sanılan fakat ernie ball'un yanında oldukça vasat bir gitar teli markası. kopma sorunu gitarımda 0.08'lik tel kullandığım için oldukça sık yaşadığım bir şey. d'addario bana bu konuda gerçekten oldukça zayıf geldi zira denediğim markalar arasında sağlamlık adına pek fazla bir şey vadetmeyenlerden biriydi. ernie ball kesinlikle aynı fiyat skalasında ve kalite olarak daha üstün bir marka.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler