cyrptocurrency

dünyada yasal durumu pek de belli olmayan ''sanal paralar'' olarak da adlandırdığımız bu oluşum asya ülkeleri başta olmak üzere bazı ülkelerde resmi ödemelerde dahi kullanılmaktadır ayrıca bazı avrupa ülkelerinde sırf sanal paralar kullanılması için atm'ler dahi açılmıştır.son birkaç yıldır bu sanal paralar yatırım aracı olarak görülmektedir aslında böyle düşünen vatandaşlar da haksız sayılmazlar çünkü en blinen sanal para olan (bkz:bitcoin) ilk çıktığında birkaç dolar iken entry nin girildiği şu dönemlerde 7500 dolar ciarlarında dolanmaktadır keza etherium ve diğerleri de öyle.vantau diye bi ülke varmış hatta bitcoin ile vatandaşlık veren adhjkdj :) .işlem yapabileceğiniz birkaç türk bitcoin sitesi (bkz:paribu) (bkz:koinim) (bkz:btcturk)
çinde bitcoin yasaklanmıştır. amerika borsası ve türkiye olumlu yorumlar yapmaktadır. dünya üzerinde 200 milyar dolarlık bir hacmi olan sanal paralar topluluğudur içlerinden en büyüğü ve kült olanı bitcoindir. (bkz:wallet) a aktarıldığı sürece crpytocoinler güvenilirliğini korumaktadır
geleceğin para birimleri. bunu öngörmek cok zor degil, zaten halihazırda da hepimizin parasinin buyuk cogunlugu banka hesaplarinda yazili birkac rakamdan ibaret.

neden devletler ve/veya bankalar gelecekte kendi kripto paralarini uretmesinler? bence cok uzak olmayan bir gelecekte kağıt banknotları çocuklarımıza gostermek uzere sandıklara kaldıracağız.
yakın gelecekten itibaren olmak üzere geleceğin para birimleri olacaklardır, yine en bilineni, bu piyasanın doları bitcoin, eurosu ethereum olacak diye tahmin ediyorum, birçok kuruluş bu şekilde ödeme kabul etmeye başladı, yakında çok daha bilinirliği artacaktır.
yeni nesil online para birimlerinin genel adı..ilk yaygınlaşmaya başladığında deepweb sebebiyle çoğu kişi ilgilenmese de normal olmayan şekilde artış göstermesi insanların ilgisini ekstra çekmeye yetti..en meşhuru malumunuz bitcoin ardından ethereum geliyor..daha altcoinlerden de insanlar hangisinin patlama yapacağını tahim etmeye çalışıp parasını katlamanın peşinde.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler