css

açılımı cascading style sheets olan, html üzerine yazılan kodlar için metin ve biçim formatlama imkanı tanıyan kod silsilesidir.
2000'li yılların başlarında özellikle 2004-2009 arasında çok tercih edilen ve severek kullandığımız bir kod biçimi olsa da gelişen teknolojiye ayak uydurmakta zorlanarak, yerini yavaş yavaş kaybetmiş, ancak öğrenmesi ve yazması çok zevkle, çok basit olduğundan, arada sırada can sıkılınca bir notepad açılarak vakit geçirilebilinir.

öğrenmek isteyenler için;

(bkz:www.w3schools.com)
html kodlarının görünümünü güzelleştirmek için kullanılır. kısacası web sitesine makyaj yaparsınız. css'in güzel yanı çok sayıda framework'ünün oluşudur. bootstrap en bilinenlerinden biridir. bunları sadece responsive design için de kullanabilirsiniz, komponentlerinden yararlanmak için de.

örneğin ben bootstrap'ı sadece responsive design için kullanıyorum. ama komponent olarak "bulma" tercih ediyorum. tavsiye ederim.

css'in bir güzel anı da neredeyse herkes kullanmak zorunda oludğu için inanılamz çok kaynak bulunması. sizin yaşadığınız bir sorun illa ki başka biri tarafından daha önce yaşanmış ve stackoverflow'da konusu açılmıştır. bu açıdan sizi yarı yolda bırakmaz, sorununuza çözüm bulur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler