counter-strike

efsaneleşmiş bilgisayar oyunlarından biridir. ilk olarak 1.0 sürümü piyasaya çıkmıştır, günümüzdeki en güncel sürümü ise counter-strike : global offensive dir. oyun fps türündedir, rekabet seviyesi oldukça yüksektir. (neredeyse her hafta önemli bir turnuvası var.) oyunda kasa açma, silah görünüşü satın alma, satma v.b. olduğundan oyuna verdiğiniz paradan daha çok para kazanabilirsiniz. fiyatı şu aralar 31 tl olmasına karşın indirimlerle birlikte 15-21 tl arasına düşecektir.
fps türünün en güzel oyunudur . gerek rekabet gerekse strateji bakımından üst düzey olan oyun counter-strike global offensive ile zirvelerde uzun süre duracağa benziyor. ama
counter-strike 1.5 hep ayrı yerde duracaktır
zamanında oldukça fazla oynadığımız oyun. yılların eskitemediği bu oyunda size verilen rehine kurtarma görevini başarıyla tamamlamanız halinde kazanmış olursunuz. online oynama seçeneği nedeniyle on kişilik arkadaş grubunun internet kafeyi kapattığı da görülmüştür.
kesinlikle efsaneler arasına girmiş bir bilgisayar oyunudur. ülkelerin bu oyun için milli takımları ve oyuncuları vardır. geçen sene ülkemiz bir şampiyona da birincilik almıştır. 3-1, 4-2, 4-3 efsane silahlardır. ilginç bölümleri vardır eğlecelidir.
80'lerin sonunda doğanların, 90'larda doğanların ve 2000'lerde doğanların oynarken hemen hemen aynı zevki alabildiği fifa serisinden sonra tek oyundur kendisi. bir internet kafe efsanesidir. sis atmamak, pusu atmamak, gerektiğinde yalnız bıçaklar ile kapışmak gibi kendine özgü raconları vardır. bu raconlara uymayan dışlanır, adam yerine konulmaz, yeri gelir hakaret yer ki müstehaktır.
half-life adlı efsane oyuna yapılmış bir mod'dur aslında. ilk akla gelen o sürümleri de half-life üstünden oynanır zaten. dönemin en gerçekçi online fps'siydi, zaten fantastik fps'lerle dolu bir dönemde oyuncular arasında oluşan bu talebe yönelik yapılmış bir mod'du. sonra uçtu gitti tabii, tıpkı sıradan bir warcraft 3 modu olarak hayatına başlayan dota gibi.
onlarca çeşit harita imkanı sunan ,keskin nişancı tüfekleri ,tabancalar ,ağır makinalı tüfekler ,hafif makinalı tüfekler gbi silah türleri bulunan ,1. sahıs gerçek zamanlı savaş oyunudur.yıllara göre 1.5 ,1.6 gibi türleri çıksa da , c.s go oyunu dışında hepsinin oynanışı ve tasarımı aynı kalmış sadece grafikleri biraz değişmiştir.oynanması zevkli ve efsane oyunlar arasına girmiştir
cs herkesin çocukluğunun gençliğinin ve şimdiki halinin oyunudur. bilmeyen oynamayan yoktur. 1.3 1.5 1.6 source , go gibi türleri vardır. cs go son yıllarda çok dikkat çekmesine rağmen pubg yeni güncelleştirmeleri ile cs yi sollamaktadır. acilen gabenin bir şeyler yapması ve cs yi yeni bir çizgiye sokması gerekmektedir.
tabanca , pompalı tüfek , smg , rifle , awp , ssg gibi silahları bulunan bu oyunda rekabetçi ve turnuva modları 5 v 5 gerçekleşmektedir.
ilkokul döneminde saatlerimi verdiğim çatışma oyunudur.

günümüzde cs - go olarak steam üzerinden ücretli satılıyor. şuan ruslar oyunu müthiş şekilde mahvediyorlar. küfürler oyundan atmalar ne isteseler yapıyorlar. ayrıca oyun bi bıçağı 100 liraya satıyor. bu nasıl bi saçmalıktır.
şuanki halini beğenmiyorum, ücretsiz olduğu dönemler daha güzeldi.
cs diyince ben de aklına 1.6 gelenlerdenim.hala daha internet kafelerde ders çıkışı atarız.üniversiteli olsak da adettendir işte.bu serinin türk gençlerinde yeri başka.cs-go çıktı en son fakat deneme fırsatım olmadı,bu kadar populer olmasaydı denemeyi düşünürdüm fakat oynayan tipleri görünce arkadaşlarımla cs 1.6 atmaya devam etmeye karar verdim
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler