counter-strike: global offensive

counter-strike: global offensive kısaca cs go valve ve hidden path tarafından geliştirilmiştir. pc üzerinde steam ve dvd üzerinden sunulan cs go dünyada şu an oynanan ilk 10 oyun arasındadır. oyun motoru source olup en son 20 kasım 2017 de 20. sürümü ile güncellenmiştir. ilk olarak 2012 de çıkan oyun 5 yılını doldurmaktadır. fps türünde olan oyun single ve multiplayer şeklinde oynanmaktadır. pegi 18 sınıfında olan oyun en az 2 gb ram 128 mb ekran kartı directx9 ve dual core 2.0 ya da amd 64x2 veya 3.0 ghz p4 gerektirmektedir. oyun 2 takım vardır counter terrorist ve terrorist amaç karşı takımdaki tüm oyuncuları saf dışı bırakmak veya bomba kurarak süre bitinceye kadar onu korumaktır. gerçek para da kullanılabilir olan durumda bileğinin hakkıyla bir yerlere gelmek bir nevi imkansızdır. para yatırmadan oyunda sadece amateur olarak görülürsünüz pro sayılmak için skin ve silahlara para basmanız gerekmektedir.
5 sene oynadığm oyundur, iki takım dan oluşan terörist ve anti terörist takınları arası çatışmalar ile büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir, günümü de kutu açarak için den çıkan itemlerin bin tl gibi uçuk rakamlara satıldığı bilinmektedir.
bana göre şuan dünyadaki en iyi multiplayer oyunlardan bir tanesi

oyunda rank (iyi oyuncuların iyi oyuncularla karşılaşması - kötü oyuncularında kötü oyuncularla oyuna girmesi) sisteminin bulunmasu, oyun içerisinde sesli iletişim, oynayan kişi sayısının fazlalığı, oyun bölümlerinin fazlalığı, güncel mapler, oyun güncellemeleri bunlar oyunu mükemmelliyete yaklaştıran unsurlar

oyunu oynayan kişilerin yaş ortalamasının 15 civarı olması iletişimde ve oyun içerisinde zorluklar yaratıyor
valve corporation ve hidden path entertainment tarafından geliştirilen ve 2012 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu çatışma oyunu. counter strike 1.6 hala güzel bir tat bırakıyor olsa da yenilenmiş grafiklerle ve daha rekabetçi haritalarla serinin 4. oyunu oldukça popüler. xbox one, microsoft windows, playstation, xbox 360, mac ve linux platformlarında oynanabilen oyun steam'den de indirilebiliyor.
kesinlikle çekilmez. eski sürümde de (1.6) hile doluydu bunda da öyle. hatta bu daha beter. kendi güvenlik sistemi berbat. diğerinde en azından farklı güvenlik yazılımları hile oranını oldukça azaltıyordu. ayrıca maçları manuel bulduğunuz için hilesiz oyun oynama ihtimaliniz artıyordu. bunda ise berbat bir güvenlik sistemi ve otomatik maçlar var. kesinlikle oynanmaz adamı çıldırtır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler