corsair

bilgisayarlar için çeşitli çevre donanımları üreten ürettikleri memory yani ram ve disk üniteleri oldukça kaliteli olan iyi bir marka. ben bunların 120gb ssd le 200 model diskini kullandım ve memnun kaldım.
corsair vengeance 4x4 gb 600 mhz ram kullanıyorum. doğrusunu söylemek gerekirse oldukça performanslı bir ürün olduğunu düşünüyorum. ısınma problemi cidden yaşanmıyor. üzerindeki soğutucu şık durduğu gibi soğutma işlevini yerine getiriyor da. voltaj üzerinde ufak overclock'lar yapmama rağmen ısınma konusunda bana sorun çıkarmadı. tabi kasanız içindeki hava akışı da bu konuda bir etken.
şundan 10-15 yıl önce pazardan kiloyla alınmış gibi duran, hiçbir tasarım ögesi barındırmayan dümdüz oem ram'lerle doluydu hepimizin bilgisayarı, belki kingston ve bir-iki tane daha markanın olduğu, onların da bariz daha pahalı olduğu dönemlerdi. bahsettiğim tarzda stock tasarımı olmayan ram görünce korkudan kaçardık. o dönemden bugünlere gelmek sevindirici. jilet gibi corsair vengeance'lar piyasadaki belki de en iyi fiyat-performans ürünü.

kaç kullanıcının kasanın içini görecek donanımı var, kaçı bunu umursuyor bilmiyorum ama üste büyük bir fiyat farkı binmedikçe biraz tarz sahibi olmaktan kimseye zarar gelmez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler