columbia

outdoor ürünler üreten ve neredeyse tüm ürünleri fiyat kalite bakımından oldukça kötü olan outdoor firması. the north face varken bana göre ikinci plandadır.
outdoor ürünleri üreten mükemmel marka. gerçekten sporla uğraşan insanlar için bulunmaz nimetler üretir. dağcılar, kampçılar, kayakçılar kışın zor şartlarında bu marka sayesinde ayakta dururlar. ayakkabıları ekstra rahat ve sıcaktır. bu markayı kötüleyenlere bakmayın gerçek sporcular bu markaya aşıktır. ve maalesef türkiyede fiyatları çok yüksektir. amazona bakın, indirimleri bekleyin öyle alın.
fiyat kalite bakımından türkiye fiyatları dikkate alındığında maalesef başarısız olsa da, özellikle yurtdışı ve amazon fiyatları bakımından belki de emsalleri arasında en iyi markadır. özellikle ayakkabıları için geliştirdiği omni-heat teknolojisi, ve termal iç yapılı montlarının kalitesi tarışılmazdır.

termal montları için ayrı bir parantez açmak gerekirse, o kadar ince olmasına karşın, termal teknolojisi sayesinde -10 dereceye kadar sıcaklığı muhafaza eden montları gerek kapladığı yer, gerek hafiflik gerekse de kalitesi ile farklılaşır. türkiye fiyatları hemen hemen +1000 tl civarında olsa da yurtdışı fiyatları yarı yarıyadır.
omni-heat teknolojisine sahip, su geçirmeme garantisi ile sunulan ayakkabıları ile düşünülmeden alınabilinir. tabi onlar için de türkiye fiyatları +700 lira iken -100 euro bedel ile türkiye dışından alınması olasıdır.
sosyal medyada ortaya çıkan seyahat gezginlerine ve fenomenlerine en çok sponsor olan firmaların başında geliyor. mesela north face daha kaliteli ürünler üretmesine rağmen sosyal medyayı ve pr çalışmalarını columbia gibi yürütemiyor. ama ne olursa olsun iki firma canon ve nikon gibi birbirlerine üstünlük sağlayamayacak kaliteli ürünleri üretmektedir.
omni heat özellikli montuyla -5 derecede önü kapalı vaziyette yürümek mümkün olmayan marka. koltuk altı havalandırma açık olduğu halde terletiyor. ayrıca yün kazakla giyerseniz statik elektrik yüküyle yaşamanız gerekiyor.

f/p olarak iyi değil ancak özellikle montları çok kaliteli. ayakkabıları için alternatif çok çok fazla.
orta-alt kalite bir sözde outdoor malzeme üreticisi olan firmadır. sözde diyorum çünkü ürünlerini outdoor aktivitelerinde keyifle kullanmak pek mümkün değil fakat şehirde giyerseniz memnun kalabileceğiz malzemeleri var. ayakkabıları genelde rahat ancak çok çabuk dağılıyor. etmeyecek paralara satılan ürünlerini -ki geneli saçma yüksek fiyatlar- the north face ile kıyaslamaya çalışanların gaflet ve delalet içinde olduklarını belirtmek isterim.
outdoor ürünlerine buradan 5 katı para vermek yerine amazon üzerinden çok daha uyguna getirebilirsiniz.
kağıt üstünde outdoor ürünler üreten fakat her yerde giyilebilen ve görüntüden çok konfora önem veriyorsanız verdiğiniz her kuruşa değecek marka.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler