coinmarketcap.com

neredeyse bütün kripto paralar hakkında bilgilere, güncel fiyatlara ve grafiklere erişebileceğiniz platform.
her currency'nin altında reddit ve twitter bağlantıları, resmi adresleri de ayrıca mevcut.
coinmarketcap için cryptocurrency dünyasının bist100'ü diyebiliriz. bu web sitesinden coin'lerin marketcap değerlerini, 24 saatlik volume'lerini ve supply bilgilerini öğrenebilirsiniz.

yatırımcılar çoğunlukla coinmarketcap'taki ilk 20'deki yer edinmiş coinlere güvenilir coin gözüyle bakmaktadır. dijital paralarla ilgilenen kişilerin açılış sayfası olması gereken anlık takip edilmesi gereken bir web sitesidir.
kripto paraların toplam cap değerinin, 24 saatlik hacminin, toplam adetlerinin ve anlık olarak marketlerdeki fiyatların ortalamasını gösteren bir sitedir. sitenin en güzel yanı türk borsalarındaki fiyatların dolar cinsinden karşılıklarını görebilirsiniz. bu sayese artış ve düşüşlerin dolar/tl değişiminden mi olduğunu yoksa dolar/bitcoin değişiminden mi kaynaklandığını görebilirsiniz.
benim coin borsasını takip ettiğim 2 siteden biri. bir diğeri ise cryptocompare.com. coinmarketcap diğerine göre hep biraz daha yüksek gösteriyor. bunun nedenini çözebilmiş değilim. ama bütün coinleri alt alta sıralı bir şekilde gösterdiği için hoşuma gidiyor.
günde bir çok kere girip ilgilendiğim 3-5 coinin değerlerini takip ettiğim site.

site size coinlerin değerini hem dolar hem de bitcoin bazında günlük haftalık aylık ve yıllık grafikler halinde sunuyor.

eğer bir dijital paraya yatırım yapacaksanız mutlaka bu siteye uğrayın derim.
sanal para yatırımı olan veya ilgilenenler için kısayollarda bulunması gereken site, piyasadaki neredeyse tüm coinlerin hem dolar hem btc karşılığı değerlerini görebilir, grafiklerini inceleyebilirsiniz ancak en kısa grafık süresi son 24 saattir ve grafik üzerinde indicator açamıyorsunuz.
birçok sanal para birimi hakkında bilgi veren, detaylıca açıklamaları bulunan, grafiklerle sunum yapılan oldukça kolay anlaşılan bir site.

en iyi özelliği çok iyi tasarıma sahip olması. bakıldığı zaman çok kolay anlaşılır kılıyor bu özellik. kolay anlaşılan her şey güzeldir. bu gerçek varken anlattığı detaylar da oldukça gerekli ve başarılı bir anlatıma sahip olduğu için coin piyasasıyla ilgili her şeyi rahatlıkla kavramanızı sağlıyor. yatırım yaptığınız coinleri çok rahat bir şekilde buradan takip edebiliyorsunuz.

tabi bu kadar güzel özellikten bahsedip eksi yanından bahsetmemek olmaz. malesef fiyat konusunda bazı sapmalar olabiliyor. bu sorunu gidermek için beraberinde takip ettiğiniz başka bir site olması sizin için daha iyi olacaktır.
kore borsalarını delist ettikten sonra bütün coinlerin değeri dibi gördü. biraz daha mantıklı oldu değerler zira kore piyasaları manipülasyonlara ve spekülasyonlara çok açık.
bugün itibariyle ios için uygulaması indirilebilir olan site.
android için sabırsızlıkla bekliyoruz.
güzel uygulamalar var androidde ama bu işin asıl sahibi cmp.
umarım uygulamanın üstüne düşerlerde 3-4 uygulama birden kullanmayı bırakıp tek uygulamaya dönebiliriz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler