cloud mining

ya bu cloud mining ile ilgili gerek twitterdan, gerek e-mail yoluyla, gerek de bizzat telefonla arayıp o kadar cok soru soruyorlar ki resmen biktim. sordukları da abi şuna gireyim mi oluyor? tam kapatıp investing'e bakıyorum, orada da bu tip şeyler görüp kafayı yiyorum resmen. bugünden itibaren bana soran olursa güvenilir, gir, evini ipotek ettir diyeceğim yeter lan.

bir de bunlara güvenip, bütün parasını kripto para almak yerine, bu işe gömüp, bu tip ponzilere inanip para kaybettikten sonra tum kripto paralara ponzi diyen, kaynak,emek vs gibi özellikleri yok diye millete ahkam kesen,bu sistem balondur diyen tipler var.

siz yatırım yapmayın arkadaşlar. gidin gecelik repoya girin.
şu zamana kadar deneyimlediğim iki firma var. biri ve öncelikli güvenimi kazanan (bkz:hashflare) öteki ise (bkz:genesis mining) dir.

özetle; (bkz:mining) yapmak isteyen ama suya sabuna dokunmadan gelir sağlamak isteyenler için sunulan bir hizmettir. adamlar tarlayı dikecek, makineleri alacak ve yönetecek, senden başlangıçta para alacak. yatırımcı olacaksın sonra kar payını alacaksın ama kontrat ile. mesela 1 sene. sonra sen yoluna adamlar yoluna. başlarda (bkz:roi) süresi yani yatırdığın parayı geri kazanma süren 6-7 ay sürerken bugünlerde bitcoin yükseldiği için 40-45 güne kadar düşmüştür. karlı gözükmektedir, kendim kar etmekteyim. kefil olurmuyum? asla. sonuçta benim şirketim değil.

not: belirttiğim iki site internette araştırırsanız şu anda en güvenli iki site olarak gözükmektedir. ikisinde de 1 yıldan fazladır yatırım yapıyorum, genesis de biraz sorun yaşadım ama hashflare oldukça başarılı.

not 2: paranızın kıymetini bilin, bilinçlenmeden hiç bir yere başkasının lafıyla para yatırmayın.
kim ne derse desin 1-2-5 hatta 100 defa düşünülmesi gerekir. herkesin dilinde, haberlerde kısacası her yerde btc konuşulurken, kulaktan dolma bilgilerle bu mining işine girmeyin derim
cloud mining genelde şirketin piyasaya düştüğü dönemde girip ilk 6-8 ay parasını kurtarıp az birazda kar ettiği ama bu süreden sonra girenlerin genelde bir bardak soğuk su bile kazanamadıkları bir sistemdir. sistemleri hep altına takım kur daha fazla kazan şeklinde oluyor. yani piramit sisteminden bir farkları yok. yatırdığınız paranın yarısını sistem gereksinimleri ve bakım adı altında zaten indiragandi yapıyorlar. kalan para ile de antminer s9 aldıklarını söylüyorlar. zaten girenler genelde 1500-2000 tl aralığında paket alıyorlar. makine olmuş 1500 dolar senin parayla anca soğutucusunu alırlar. bir de madem benim adıma madencilik yapıyorsun neden illaki sana yeni üye bulmak zorundayım. kazma işini onlar mı yapacaklar? eşinizin dostunuzun yüzüne bakamayacak duruma düşmemek için bu tür işlerden uzak durun.
kesinlikle ama kesinlikle araştırma yapılmadan bulaşılmaması gereken iş. şu sıralar artan bu tür sahte sitelerle milleti fena halde dolandırmaya başladılar. eğer ki girmek isteyenler olursa kendisini kanıtlamış en az 6 aydır açık olan sitelere yönelsinler .
(bkz:hashflare) (bkz:genesis mining)
önceleri quantumhash, sonra sierrahash.com ve şimdi de amazonhash.com adı altında olanlar, benzer tasarımı kullanmaktadır ve halen kendisine inananları bulmaktadır. lütfen inanmayınız. lütfen para yatırmayınız ve lütfen ref'li linklerle bizim bilgi edinme hakkımızı kötüye kullanmayınız. bir de ben bunları söylediğimde her ortamdan heyecanlı ve ateşli bir biçimde bu siteleri savunan tipler vardı. resmen beyinleri yıkanmış.

mega holdings'in bilgisayar ortamındaki izdüşümüdür bunlar. sierrahash, 26 gün sonra kepenk kapattı. amazonhash ise şu anda 3. gününde. sierrahash sanırım 80 bitcoin'lik bir vurgun yapmıştı. bu amazonhash'de aynısını yapabilir. zira ortalık ref'li linklerden geçilmiyor. lütfen katılmayın bu sitelere.
bu gibi internette dolanan mining sitelerine ne güvenirim ne de para yatırırım isteyen şu kadar kazandım desin isteyen önersin sonuçta paran gitse site kapansa muhattap olacağın tek bir kişiyi bulamazsın ne gerek var böyle sitelere, kendi ülkemizde kurulan mining tesisi varken
(bkz:elegant mining)
cloud mining işi bu sıralar girmeyi düşündüğüm iştir. ben yatıyım başkaları çalışsın mantığıdır. yatırım yapıyorsunuz başka bişeye karışmıyorsunuz gayet mantıklı değil mi :) hashflare sitesi hakkında hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım ufak bir yatırımla başlayacağım bakalım neler olacak.
cloud mining sitelerine bu zamana kadar güvenmişliğim yok ancak hemen hemen hepsine üyelik açmışlığım vardır :). hepsinde aynı heyecanı yaşayıp tam yapılan mining çekim yapılacak seviyeye geldiğimde sitelerin kapanmasında aynı hüznü yaşadım :(.

bu tarz sitelerin son örneği geçtiğimiz günlerde kapanan apextop.cc isimli site olmuştur. bunun gibi niceleri daha vardı en son hatırladığım sierrahash.com du yanlış hatırlamıyorsam.

ya abi bırak hikaye anlatmayı ben ne olursa olsun buna para yatırmayı düşünüyorum ne yapmam lazım diye düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey sitenin "https" olup olmadığı ki eğer https ise sertifikanın bitme süresinin minimum 9 ay gibi bir süre olmasına dikkat ediniz. sonrası size kalmış ben ne olursa olsun para yatırmam.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler